Renault - Geneva Motor Show 2007

Renault - Geneva Motor Show 200705.03.2007
Clio Rip Curl otwiera drzwi do świata przyjemności i wolności. W nowym wcieleniu, z logo Rip Curl - kultowej marki wyspecjalizowanej w produkcji sprzętu surfingowego i snowboardów, wyróżniającym się specjalnym kolorem lakieru ...

Clio Rip Curl otwiera drzwi do świata przyjemności i wolności. W nowym wcieleniu, z logo Rip Curl - kultowej marki wyspecjalizowanej w produkcji sprzętu surfingowego i snowboardów, wyróżniającym się specjalnym kolorem lakieru "niebieski Iceberg", Clio Rip Curl kusi jeszcze bardziej dynamiczną i atrakcyjną linią. Wnętrze jest utrzymane w wyraźnie sportowym stylu: ostra czerwień dodatków odcina się od głębokiej czerni.

Renault - Geneva Motor Show 2007 1 Ergonomiczna i komfortowa kabina jest idealnym miejscem spędzania wolnego czasu i ucieczki od codzienności. Clio Rip Curl posiada wyposażenie w 100% uwzględniające potrzeby windsurfingowców i snowboardzistów: specjalne gumowe dywaniki i wykonaną z twardego tworzywa osłonę bagażnika, którym nie straszny jest piasek czy śnieg. Clio Rip Curl to również 100% muzyki dzięki Audio Connexion Box - modułowi pozwalającemu na podłączenie przenośnych odtwarzaczy MP3 i i-Podów. Dodatkowo Clio Rip Curl w wyposażeniu seryjnym posiada m.in.: klimatyzację regulowaną manualnie, radio CD MP3 oraz lusterka w kolorze nadwozia sterowane elektrycznie.

Oba nowe silniki 1.2 TCE 100 KM i 1.5 dCi FAP to innowacyjne konstrukcje przyjazne dla środowiska. Zapewniają udane połączenie przyjemności jazdy, niskiego zużycia paliwa i zmniejszonej emisji spalin. Clio Rip Curl, to przykład obiecującej partnerskiej współpracy Renault i Rip Curl, której plany sięgają daleko w przyszłość.

Z okazji światowej premiery R27 firma Renault Sport Technologies zaprezentowała Clio Renault F1 Team. To unikalny sposób uczczenia podwójnego tytułu mistrza świata konstruktorów Formuły 1 i możliwość zaoferowania amatorom sportów motoryzacyjnych samochodu stanowiącego kwintesencję sportowych emocji. Czerwone zaciski hamulców, nowy kolor żółty Sirius oraz ekskluzywne oznaczenia Renault F1 Team i World Champion, powodują, że ta seria specjalna Clio Renault Sport z miejsca przywodzi na myśl Megane Renault F1 Team. We wnętrzu znalazło się miejsce na sportowe fotele Récaro i tabliczkę z indywidualnym numerem, co nie pozostawia cienia wątpliwości, co do wyjątkowego i w 100% sportowego charakteru tego samochodu. Clio Renault F1 Team R27 wyposażono w sportowe zawieszenie Cup, które w połączeniu z 17’’ felgami aluminiowymi, zapewnia jeszcze większą precyzję prowadzenia i ekstremalne wrażenia z jazdy.

Renault - Geneva Motor Show 2007 2 Scenic Conquest to samochód zaprojektowany z myślą o rekreacji i ucieczce od codzienności. Swoim wyglądem rasowego „wygi” i obieżyświata przypomina z przodu i tyłu samochody terenowe. Dzięki zwiększeniu prześwitu i wzmocnieniu zawieszenia układ jezdny został przystosowany do poruszania się nawet po najgorszych drogach. Scenic Conquest oferowany jest z silnikami benzynowymi 1.6 16V 112 KM i 2.0 16V 134 KM lub wysokoprężnymi 1.5 dCi 105 KMi 1.9 dCi 130 KM. Posiada bogate wyposażenie seryjne, w tym radar cofania, felgi aluminiowe, ESP oraz relingi dachowe.

Prezentowany w Genewie Megane Renault Sport dCi, stanowi uzupełnienie oferty sportowych samochodów Renault o model napędzany silnikiem wysokoprężnym. Samochód w tej wersji nie będzie dostępny na rynku polskim.

Przeznaczona dla rodzin ceniących « multimedialne rozrywki », seria limitowana Espace Tech Run posiada unikalne, zaawansowane technologicznie wyposażenie : dla melomanów - radioodtwarzacz 4x30W CD z możliwością odtwarzania plików MP3 i Audio Connexion Box (modułem z gniazdami USB i iPod®), dla kinomanów - odtwarzacz DVD-DivX i 2 7-calowe ekrany wbudowane w przednie zagłówki oraz słuchawki na podczerwień, kompatybilne również z ulubioną konsolą do gier – czyli coś dla fanów gier. Espace Tech Run wyróżnia się zarówno stylistyką zewnętrzną jak i specjalnym wystrojem wnętrza.

Źródło: Renault