Renault Megane Najbardziej Stylowym Samochodem Roku

Renault Megane Najbardziej Stylowym Samochodem Roku13.06.2022
W tegorocznej edycji plebiscytu Nowe Renault Megane E-Tech zwyciężyło w kategorii Stylowy Samochód Roku Wirtualnej Polski 2022.

Już po raz piąty redakcje Autokult.pl i Autocentrum.pl zebrały się, by wspólnie wybrać najlepsze motoryzacyjne premiery roku. Samochody walczyło o tytuły w 10 kategoriach, a w jednej z nich o zwycięstwie decydowali internauci za pośrednictwem internetowego głosowania.

W tegorocznej edycji plebiscytu Nowe Renault Megane E-Tech zwyciężyło w kategorii Stylowy Samochód Roku Wirtualnej Polski 2022. Kategoria Stylowy Samochód Roku, w której Megane E-Tech elektryczny okazał się bezkonkurencyjny, uznawana jest za jedną z najtrudniejszych, ponieważ zgłoszone w niej samochody muszą przykuć uwagę i zaspokoić najbardziej wymagające indywidualne gusta specjalistów w branży.

Renault Megane E-Tech

„Kompletny pod względem wyglądu”, „projektanci wiedzieli, co robią i co chcą osiągnąć”, „dawno żaden samochód nie był tak zbliżony do koncepcyjnych szkiców, co Renault Megane E-Tech”, „za tę konsekwencję i odwagę Francuzom należą się gromkie brawa” – to jedne z wypowiedzi członków jury na temat zalet Renault Megane E-Tech, które zapewniły mu zwycięstwo. Doceniono konsekwencję stylistyki modelu oraz spełnienie obietnic projektantów Renault, że samochód koncepcyjny, który powstał w studiu, jest tym, który został oddany w ręce klientów.

W plebiscycie Samochód Roku Wirtualnej Polski najlepsze samochody oferowane na polskim rynku wybierane są w ośmiu kategoriach tematycznych i dwóch kategoriach głównych.

Renault Megane E-Tech

W tegorocznej edycji rywalizowało 38 modeli, nominowanych przez przedstawicieli poszczególnych marek. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia było opublikowanie polskiego cennika nowego modelu, modelu po liftingu lub nowej wersji silnikowej bądź nadwoziowej w okresie od 1 stycznia ub.r. do 31 marca br. Stylowy Samochód Roku to kategoria ciesząca się największą popularnością, w której zgłoszonych zostało najwięcej kandydatów. Co istotne, wybór najlepszych samochodów odbywa się po wcześniejszym przeprowadzeniu przez dziennikarzy jazd testowych.

Nowy Megane E-Tech elektryczny to dynamiczny hatchback o eleganckiej linii, dla którego inspiracją był samochód koncepcyjny MORPHOZ, a zapowiedzią samochód koncepcyjny Megane eVision z 2020 roku. Model wyłamuje się z obowiązujących kanonów i przesuwa granice zarówno pod względem designu, wymiarów w stosunku do przestronności wnętrza, jak i uniwersalności dzięki platformie CMF-EV, opracowanej w ramach Aliansu.

Renault Megane E-Tech

Z nowym logo Renault na masce model ucieleśnia przemianę marki – symbolizuje świeżość koncepcji w kluczowym segmencie rynku i gigantyczny skok naprzód pod każdym względem. Nowy Megane E-Tech elektryczny wyposażony jest w nowoczesne technologie z wyjątkowym ekranem OpenR, łączącym dane z instrumentów pokładowych z systemem multimedialnym w jednym urządzeniu.

Nowy Megane E-Tech elektryczny otrzymał 5 gwiazdek w testach Euro NCAP.

Źródło: Renault