Renault Symbioz - nowy kompaktowy SUV segmentu C

Renault Symbioz - nowy kompaktowy SUV segmentu C08.02.2024
Renault uchyla rąbka tajemnicy. Najnowszy kompaktowy i rodzinny SUV z segmentu C będzie nosił nazwę Symbioz. Będzie zgodny z nowymi kanonami stylistycznymi marki i wyposażony w napęd E-Tech full hybrid 145.

Symbioz kojarzy się natychmiast z francuskim słowem "symbiose", wywodzącym się ze starogreckiego „symbiosis", oznaczającym „wspólne życie” - wartość głęboko zakorzenioną w DNA Renault wraz z hasłem „samochodów dających pełnię życia”.

Słowo to bardzo podobnie brzmi w wielu językach: „symbiosis” w języku angielskim, „simbiose” w języku hiszpańskim i "simbiosi" w języku włoskim, dzięki czemu nazwa Symbioz jest łatwa do zrozumienia dla większości ludzi.

"Bardzo zależało nam na tym, by w nazwie tego nowego kompaktowego samochodu rodzinnego zawrzeć element ludzki i intymną relację istniejącą między rodziną a samochodem. Nazwa Symbioz doskonale odzwierciedla styl życia związany z naszym samochodem, w którym pasażerowie czują się zjednoczeni nie tylko z nim samym, lecz także ze środowiskiem." - Sylvia Dos Santos, specjalistka ds. strategii nazw w dyrekcji global marketingu Renault
Renault Symbioz

Renault Symbioz, wierne DNA marki tworzącej „samochody dające pełnię życia”

Symbioz świetnie odzwierciedla nową stylistykę marki. Ten SUV, o długości 4,41 m, jest najbardziej kompaktowym spośród hybrydowych modeli z segmentu C w gamie Renault.

Posiada wszelkie niezbędne atuty, by zadowolić całe rodziny dzięki bardzo przestronnemu wnętrzu i pojemnej przestrzeni bagażowej.

Łączy w sobie szereg zaawansowanych technologii Renault, takich jak:

  • szklany panoramiczny dach nowej generacji Solarbay oparty na technologii PDLC umożliwiającej regulację przezroczystości, dzięki której nie ma konieczności montażu żaluzji;
  • zespół napędowy E-Tech full hybrid o mocy 145 KM, który w połączeniu ze zmniejszoną masą (poniżej 1500 kg) zapewnia dużą przyjemność z jazdy i mniejsze zużycie paliwa.
Renault Symbioz

Renault kontynuuje ofensywę w segmencie C

Renault pozostaje stale w kontakcie ze swoimi klientami, indywidualnymi i biznesowymi, aby móc spełniać ich potrzeby. Dzięki temu marka jest w stanie zaoferować gamę wzajemnie uzupełniających się elektrycznych i hybrydowych modeli z segmentu C na rynku europejskim:

E-Tech 100% electric:

  • Megane, kompaktowy i high-tech – 4,20 m
  • Scenic, nowy wzorcowy elektryczny samochód rodzinny – 4,47 m

E-Tech full hybrid:

  • Symbioz – kompaktowy, rodzinny SUV – 4,41 m
  • Austral – SUV high-tech klasy premium – 4,51 m
  • Arkana – SUV coupé o dynamicznym designie – 4,56m

Źródło: Renault