Hot hatch z dieslem pod maską

Hot hatch z dieslem pod maską23.04.2007
Nowe Renault Sport Megane dCi 175 będzie pierwszym modelem francuskiego koncernu, który stanie do walki w segmencie "hot hatch" z dieslem pod maską. Do napędu posłużył 2.0-litrowy, turbodoładowany silnik wysokoprężny o mocy 173KM ...

Nowe Renault Sport Megane dCi 175 będzie pierwszym modelem francuskiego koncernu, który stanie do walki w segmencie "hot hatch" z dieslem pod maską. Do napędu posłużył 2.0-litrowy, turbodoładowany silnik wysokoprężny o mocy 173KM. Napęd przenoszony jest za pośrednictwem 6-biegowej przekładni manualnej na przednie koła. Sprint od 0 do 100 km/h trwa 8,3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 220km/h.

Model dCi 175 wyposażono w 17-calowe obręcze aluminiowe, specjalny pakiet spoilerów oraz sportowe siedzenia. Zmiany objęły również zawieszenie oraz układ hamulcowy. W przypadku tego ostatniego, zastosowano rozwiązania firmy Brembo.

Samochód oferowany będzie zarówno w wersji 3- jak i 5-drzwiowej. W Wielkiej Brytanii, ceny będą rozpoczynały się od 18,950 funtów - to o 490 funtów więcej, niż za wersję z 225 konnym silnikiem benzynowym. Dostępna będzie jeszcze bardziej ekstremalna wersja Cup ze sztywniejszym zawieszeniem oraz możliwością odłączenia systemu ESP.

Źródło: Auto Experss, Informacja MotoTarget