Doskonałe wyniki Renault

Doskonałe wyniki Renault05.05.2007
Niemal wszystkie modele Renault w wieku od roku do trzech lat oceniane w najnowszym rankingu ADAC za rok 2006 zyskały miano "samochodu niezawodnego"! Modus uplasował się w pierwszej trójce najbardziej niezawodnych małych samochodów ...

Niemal wszystkie modele Renault w wieku od roku do trzech lat oceniane w najnowszym rankingu ADAC za rok 2006 zyskały miano "samochodu niezawodnego"! Modus uplasował się w pierwszej trójce najbardziej niezawodnych małych samochodów, a Scénic zajął pierwszą pozycję wśród małych vanów.

W ogólnej ocenie w statystykach niezawodności ADAC samochody Renault z roczników 2004-2006 okazały się jednymi z najbardziej niezawodnych na rynku. Prawie wszystkie modele Renault w wieku od jednego roku do trzech lat ujęte w rankingu niemieckiego automobilklubu zostały opatrzone zielonym kolorem, który oznacza najwyższą ocenę – "samochód niezawodny".

Modus znalazł się w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej w kategorii samochodów małych, a Scénic zajął pierwszą pozycję w kategorii małych vanów w wieku od jednego roku do dwóch lat. Dobre wyniki marki Renault są efektem rozpoczętej w 2003 roku ofensywy jakościowej. Liczne działania, które podjęliśmy we wszystkich dziedzinach dotyczących jakości produktów i usług, okazały się opłacalne – stwierdził Arnaud Barral, prezes Renault Polska – Wyniki rankingu awaryjności sporządzonego przez ADAC pokazują, że nasze zobowiązania traktujemy bardzo poważnie. Renault postawiło sobie za cel osiągnięcie do 2009 roku pozycji jednego z trzech najlepszych producentów świata pod względem jakości produktu i usług. Ten wyścig o jakość odbywa się z korzyścią dla klientów.

Uwagę zwraca zdecydowana poprawa wyników Laguny w grupie samochodów klasy średniej w wieku od jednego do dwóch lat. Laguna notuje w pierwszym roku tylko 4,7 promila usterek unieruchamiających, czyli poziom o niespełna 2,4 promila (punktu) lepszy od Toyoty Avensis. Laguna znajduje się przed Fordem Mondeo, Skodą Octavią oraz Peugeotem 407 i pozostaje jej tylko 0,4 pkt do VW.

Laguna osiagnęła znaczący postęp, ponieważ ilość awarii powodujących unieruchomienie pojazdu w ciągu pierwszego i drugiego roku eksploatacji spadła o 20% w stosunku do poprzedniego roku. Pokazuje to, że Laguna pokonała długą drogę, stanowiącą, punkt wyjścia dla realizacji jednego z celów Kontraktu 2009. W ramach Kontraktu Grupa Renault za swój priorytet uznała uplasowanie Nowej Laguny (która wejdzie na rynek jesienią 2007) w pierwszej trójce najlepszych modeli w swoim segmencie pod względem jakości produktu i usług.

Źródło: Renault