ING Renault F1 Roadshow w Afryce

ING Renault F1 Roadshow w Afryce29.06.2007
ING Renault F1 Team odwiedzi z programem Roadshow Republikę Południowej Afryki! Po rozpoczęciu światowego tournee na początku czerwca w Polsce, ING Renault F1 Team przygotowuje się do drugiego ważnego występu w tym roku ...

W ciągu czterech lat, które minęły od jego utworzenia, cel programu Roadshow zespołu ING Renault F1 Team jasno się wykrystalizował: wciągnąć fanów i nowicjuszy w samo centrum wydarzeń i dać im szansę przeżycia niesamowitych wrażeń związanych ze sportami samochodowymi i Formułą 1.

ING Renault F1 Roadshow w Afryce 1W pierwszy czerwcowy weekend mogli się o tym przekonać mieszkańcy Warszawy (i nie tylko), którzy przybyli na wielki show Heikkiego Kovalainena w stolicy Polski. Impreza została zorganizowana w centralnym punkcie miasta i zgromadziła ponad 80 tysięcy widzów. Uczestnicy z zapartym tchem śledzili pokaz możliwości samochodu F1, który był na wyciągnięcie ręki, oraz podziwiali poprzedzającą go wielką paradę samochodów rajdowych, wyścigowych i osobowych. Dodatkowe atrakcje czekały na fanów także w specjalnym miasteczku Formuły 1, gdzie można było pooglądać historyczne modele bolidów Formuły 1, zobaczyć samochody sportowe Renault, a także pograć na symulatorach F1 i zmienić koła w pit stopie. Ci, którzy mogli poszczycić się wiedzą na temat Formuły 1, zdobywali nagrody w licznych konkursach.

Od roku 2003 zespół ING Renault F1 Team ze swoim programem Roadshow odwiedził wiele znanych miast na całym świecie, ale plany na 2007 rok są jeszcze bardziej ambitne i obejmują zaprezentowanie i stworzenie świadomości marki Renault na najważniejszych rozwijających się rynkach. Po niezwykle udanym pokazie w Polsce na początku czerwca na lipiec planowana jest pierwsza wizyta zespołu w Afryce, gdzie 28 i 29 lipca odbędzie się widowiskowy przejazd ulicami Johannesburga.

Specjalny tor uliczny zostanie wytyczony w miasteczku Sandton, będącym głównym handlowym rejonem obszaru metropolitalnego Johannesburga.

ING Renault F1 Roadshow w Afryce 2Zespół ING Renault F1 Team zaprezentuje tam możliwości swojego bolidu Formuły 1 – R26, pozwalając zapoznać się ze współczesnymi wyścigami F1 mieszkańcom kraju, którzy nie mieli takiej okazji od ostatniego wyścigu Grand Prix na torze Kyalami w roku 1993.

W czasie tego niezwykłego wydarzenia mistrzowski zespół Renault będą reprezentować Giancarlo Fisichella i Nelson Piquet Jr. Fisichella powiedział: "Jestem niezwykle podekscytowany następnym pokazem. Nigdy nie byłem w RPA, a byłem zbyt młody, by uczestniczyć w wyścigu na torze Kyalami. Dużo słyszałem o tym kraju, a wiele osób mówiło, że jest naprawdę niezwykły. Nie mogę się już doczekać wyjazdu tam. Wraz z naszym wyjątkowym zespołem Roadshow zaprezentujemy w Johannesburgu wspaniały pokaz i mam nadzieję, że zgromadzimy liczną publikę!"

Źródło: Renault