ING Renault F1 Team na ulicach Johannesburga

ING Renault F1 Team na ulicach Johannesburga09.08.2007
Po otwierającym tegoroczne tournée Roadshow w Warszawie, zespół ING Renault F1 Team zaprezentował się na ulicach miasteczka Sandton pod Johannesburgiem. W RPA ostatnie show związane z Formułą 1 miało miejsce na torze Kyalami w 1993 roku.

W ubiegły weekend na pokaz ING Roadshow F1 Team przyszło aż 100 000 osób. Podczas południowoafrykańskiego Roadshow bolid R26 prowadzili na zmianę Giancarlo Fisichella i Nelson Piquet Jr. Zademonstrowali oni publiczności olbrzymie możliwości tego samochodu, a podczas pokazu nie obyło się też bez sztuczek, obrotów o 360° i palenia opon.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się zarówno przejazd samochodu Mégane Trophy i bolidu R26 Renault F1 Team po przygotowanym specjalnie na tę okazję ulicznym torze, jak i parada historycznych pojazdów Renault.

Publiczność była fantastyczna, od razu widać, że kochają oglądać rozpędzone bolidy! – powiedział Giancarlo Fisichella po przejechaniu ostatniego okrążenia i wyjściu z samochodu – To moja pierwsza wizyta w RPA i było to dla mnie wspaniałe doświadczenie.

Program Roadshow to wspaniały sposób na umożliwienie publiczności bliższego kontaktu z Formułą 1, a ten weekend jeszcze raz pokazał, jak bardzo ludziom podoba się ten pomysł – dodał Nelson Piquet Jr – W Johannesburgu zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło i wydaje mi się, że ludzie byli zachwyceni. Plan wykonany!

Kolejny pokaz Roadshow zespołu ING Renault F1 Team odbędzie się w połowie sierpnia w Rotterdamie, w ramach imprezy Bavaria City Racing. Tym razem w akcji zobaczymy Heikkiego Kovalainena i Nelsona Piqueta Jr.

Źródło: Reanult