Renault na IAA 2007

Renault na IAA 200713.08.2007
Francuski koncern zapowiedział na tegorocznych targach IAA we Frankfurcie aż siedem światowych premier. Pięć z nich to auta seryjne, dwa to zupełnie nowe koncepty. Na stoisku Renault oprócz nowej generacji modelu Laguna zobaczymy też Clio Sport Tourer.

Pierwsze, premierowe zdjęcia tego 5-drzwiowego kombi przedstawiamy poniżej. To zorientowane na użytek młodej rodziny auto mierzy 420 cm długości, a pod jego łagodnie zaokrągloną tylną klapą znajduje się bagażnik o pojemności 439 litrów.

Renault na IAA 2007 1 Według Renault nowy Sports Tourer posiada wszystkie dotychczasowe zalety modelu Clio: przyjemność z jazdy, dużą przestrzeń w środku, komfort i bezpieczeństwo. Szkoda tylko, że w przypadku wersji seryjnej, Renault nie wykazało się taką odwagą i fantazją jak w trzydrzwiowym modelu koncepcyjnym Grand Tour Concept pokazywanym wiosną w Genewie. Mógłby on być ciekawą i z pewnością tańszą alternatywą dla MINI Clubman.

Renault nie ujawnił nawet szkiców dwóch nowych koncepcyjnych aut, które zobaczymy na IAA, więc być może czeka nas niespodzianka w rodzaju dawno zapowiadanego małego kabrioletu, lub roadstera.

Źródło: Renault, informacja Moto Target