Samochody w powietrzu, na plaży, na dachu ...

Samochody w powietrzu, na plaży, na dachu ...01.08.2001
1 lipca wieczorem, na plaży w Międzyzdrojach, w niezwykły sposób pojawiło się kontrowersyjne coupe. Na niewielkiej scenie wylądował Renault Avantime, transportowany na pięćdziesięciometrowej linie helikopterem MI 8 ...

1 lipca wieczorem, na plaży w Międzyzdrojach, w niezwykły sposób pojawiło się kontrowersyjne coupe. Na niewielkiej scenie wylądował Renault Avantime, transportowany na pięćdziesięciometrowej linie helikopterem MI 8. To bezprecedensowe wydarzenie było hołdem złożonym 300 twórcom zgromadzonym na VI Wakacyjnym Festiwalu Gwiazd.

Samochody w powietrzu, na plaży, na dachu ... 1 Scenariusz jak z dreszczowca

1 lipca, godz. 22.00: tłumy fanów oczekują na plaży przed hotelem Amber Baltic na oficjalne otwarcie Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd.
22.15: Prezydent Festiwalu Waldemar Dąbrowski oraz artyści witają zgromadzoną publiczność.
22.25: na ekranie pojawia się kampania marki, a następnie płonący napis Renault.

Na tle granatowego nieba słup światła wyławia śmigłowiec nadlatujący znad molo. Oczom oniemiałych widzów ukazuje się umocowany na pięćdziesięciometrowej linie Avantime.

Nad dramaturgią wydarzenia czuwa też pogoda: granatowe chmury, błyski i grzmoty zapowiadające zbliżającą się burzę oraz bardzo silny wiatr. Widzowie z zapartym tchem śledzą lądowanie samochodu na specjalnie przygotowanej scenie. Niesprzyjające warunki pogodowe przegrywają walkę z profesjonalizmem pilota helikoptera oraz zespołu cumującego: Avantime bezpiecznie ląduje dając sygnał do rozpoczęcia barwnego "water show" oraz zapierającego dech w piersiach pokazu fajerwerków... Niezwykły pokaz. Niezwykły samochód. Dla niezwykłych ludzi.

Samochody w powietrzu, na plaży, na dachu ... 2 Promenada Gwiazd Renault

Na czas Festiwalu (1 – 5 lipca) molo w Międzyzdrojach przekształciło się w Promenadę Gwiazd Renault, na której zaprezentowano samochody wyróżnione w testach Euro NCAP za najwyższy poziom bezpieczeństwa : Clio, Megane, Scenic i Espace, które uzyskały notę czterech gwiazdek oraz pierwszy samochód na świecie z notą pięciu gwiazdek : Laguna II.

Renault zaprasza na film i spotkanie z ulubioną gwiazdą

Podobnie jak w roku ubiegłym, Renault było głównym patronem Nocnej Filmowej Plaży, w ramach której zaprezentowano "Przedwiośnie" F.Bajona, "Pół serio" T.Koneckiego, "Sezon na leszcza" B.Lindy, "Pieniądze to nie wszystko" J.Machulskiego, "Reguła Martina" M.Piwowskiego oraz "W pustyni i w puszczy" G.Hood’a.

Tym razem pogoda zachęcała do spędzenia miłych chwil na plaży z ulubionymi bohaterami.

Pod znakiem Renault upłynęły także spotkania ze znanymi artystami : D.Stalińską, M.Ostaszewską, M.Damięckim, C.Pazurą, A.Janowską, I.Przegrodzkim, M.Bajorem, O.Lipińską, A.Żmijewskim, D.Stenką, A.Strzeleckim i M.Foremniak.

Samochody w powietrzu, na plaży, na dachu ... 3 Samochody Renault w powietrzu, na plaży, na dachu i na ulicy ...

Firma Renault, będąca wyłącznym partnerem samochodowym Festiwalu, zaproszonym zapewniała transport modelami Espace i Master kombi. Artyści mogli też testować najnowsze modele Laguna i Laguna Grandtour. Przed hotelem gości Festiwalu witał sportowy model Clio V6, a na dachu Galerii Figur Woskowych odważnie usadowiło się Twingo. Łącznie festiwalowa flota Renault liczyła ponad 30 samochodów.

Samochody w powietrzu, na plaży, na dachu ... 4 Spotkanie twórców

Renault po raz drugi było oficjalnym partnerem Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd. Tym razem zaistniało wśród nich z nowym hasłem "Sztuka tworzenia samochodów", które podkreśla silny punkt marki: zdolności nowatorskie, twórcze, odkrywanie nowych horyzontów. Renault chce skupić się na dziedzinach, które zapewniają prawdziwą wartość dodaną: tworzeniu, zapewnieniu jakości i pogłębionych kontaktach z klientami. Nie mogło więc zabraknąć Renault na spotkaniu wybitnych twórców, którzy swoim talentem i swoją kreatywnością wzbogacają kulturę polską.

Samochody w powietrzu, na plaży, na dachu ... 5 Festiwal Gwiazd to wspaniałe, bezpretensjonalne spotkanie wielkich artystów i publiczności oraz niezwykła uczta artystyczna: 58 imprez (między innymi: recital grupy MoCarta, monodram "Kontrabasista", koncert orkiestry Sinfonia Varsovia, recital H.Banaszak i M.Czyżykiewicza "Zanim będziesz u brzegu", spektakl "Kolacja dla głupca", wernisaże, recitale ...), w których wzięło udział około 300 artystów. To żywa dyskusja artystyczna, bez nagród i wyścigu, okazja do wymiany poglądów, często z przymrużeniem oka. To wreszcie miłe spotkanie towarzyskie w pięknych plenerach Międzyzdrojów. O tym, że Festiwal jest potrzebny, świadczy tłumnie przybyła publiczność (ok. 60.000 osób, które obejrzały imprezy festiwalowe). Wspaniali fani - wierni swoim idolom nawet podczas złej pogody, żywo reagujący na każde wydarzenie artystyczne.

Za rok kolejne spotkanie, na którym nie zabraknie Renault.