Alonso powraca do ING Renault F1 Team

Alonso powraca do ING Renault F1 Team17.12.2007
Zespół ING Renault F1 ogłasza, że w kolejnym sezonie Formuły 1 jego barwy będzie reprezentować para wyśmienitych kierowców: dwukrotny mistrz świata Fernando Alonso oraz młody, brazylijski kierowca, Nelson Piquet Jr.

Kierowcą testowym teamu został Francuz Romain Grosjean, który brał udział w programie Renault Driver Development i zdobył tytuł mistrzowski w Formule 3 Euroseries w 2007 roku.

Fernando i Nelsinho stworzą jeden z najbardziej obiecujących zespołów sezonu 2008 - powiedział Dyrektor Generalny zespołu Renault F1 Team, Flavio Briatore - Bardzo cieszymy się z powrotu Fernando do naszej ekipy, z którą odniósł największe sukcesy. Wszyscy wiemy, że jest doskonałym kierowcą i liderem, dlatego też, jesteśmy pewni, że będzie to owocna współpraca. Poza tym, Alonso dobrze zna zespół i nasze metody pracy. Nie będzie miał więc problemów z przystosowaniem się do nowego środowiska. Nelsinho jest jednym z najbardziej obiecujących młodych kierowców. Po sukcesach w GP2, spędził rok szkoląc się jako kierowca testowy i poznając nasz zespół. Jest gotowy do podjęcia nowych wyzwań.

Bernard Rey, prezes zespołu ING Renault F1, dodał: Przez kilka ubiegłych miesięcy, cały zespół intensywnie pracował, aby powrócić na szczyt. Mistrzowski skład osobowy jest gwarancją realizacji określonych przez nas celów. Ostatnie inwestycje w najnowsze technologie, powrót Fernando Alonso do zespołu oraz awans Nelsinho Piqueta, potwierdzają, iż w kolejnym sezonie chcemy sięgnąć po najwyższe laury. Koncern Renault jest ogromnie zadowolony, iż jego nowym kierowcą testowym będzie młody, niezwykle uzdolniony zawodnik z Francji.

W 2007 roku, Fernando Alonso, który wraca do zespołu ING Renault F1 Team, jeździł w barwach teamu McLaren-Mercedes. Jako kierowca ekipy Renault F1 Team w latach 2003 – 2006, Alonso wygrał 15 Grand Prix i zdobył dwukrotnie tytuł mistrza świata Formuły 1 (w 2005 i 2006 roku). Katalończyk odegra kluczową rolę w realizacji celu zespołu, który dąży do kolejnych zwycięstw w 2008 roku.

Bardzo cieszę się z powrotu do ekipy Renault – powiedział 26-letni Fernando - To zespół, w którym rozwijałem się jako kierowca Formuły 1. Przyszedł czas, abyśmy razem rozpoczęli nowy rozdział naszej historii. Bardzo cieszę się, że będę miał okazję po raz kolejny współpracować z zespołem i jestem pewien, że uda się nam wrócić na szczyt. Sezon 2007 był trudny dla Renault ale wiem, że w zespole drzemie ogromny potencjał. Jestem pewien, że jesteśmy w stanie zbudować szybki, niedościgniony bolid, który pozwoli nam sięgnąć po najwyższe laury w 2008 roku.

Kierowcą testowym zespołu Renault jest Nelson Piquet Jr. 22-letni Brazylijczyk, który tryumfował w mistrzostwach serii GP2 w 2006 roku, rok później awansował na kierowcę rezerwowego i testowego ekipy Renault F1. Kierowca zadebiutuje w Formule 1 występem na Grand Prix Australii w 2008 roku.

Przede wszystkim, chciałbym podziękować Flavio i koncernowi Renault za powierzenie mi odpowiedzialnego zadania w 2008 roku - powiedział Nelsinho - Otrzymałem niezwykłą szansę zadebiutowania w Formule 1 w barwach jednej z najlepszych ekip, której członkami są najwybitniejsi kierowcy wyścigowi. Pracowałem na to od końca 2006 roku i cieszę, że wyniki, jakie osiągałem jako kierowca testowy, zapewniły mi miejsce w teamie. Bardzo cieszę się z możliwości współpracy z Fernando, od którego chciałbym się wiele nauczyć. Jestem młodym kierowcą i wiem, że nie ma lepszego sposobu na doskonalenie swoich możliwości niż wzorowanie się na dwukrotnym mistrzu świata.

Zaprojektowany z myślą o sezonie 2007 nowy bolid Renault R28 zostanie po raz pierwszy zaprezentowany podczas trzydniowych testów w hiszpańskiej Walencji w dniach 22 - 24 stycznia przyszłego roku. Oficjalna premiera pojazdu odbędzie się w czwartek, 31 stycznia 2008 roku, w Renault Square Com, siedzibie działu komunikacji korporacyjnej koncernu Renault w Paryżu

Źródło: Renault, fot. Renault