Ostatnie Clio Renault F1 Team R27 zjechało z taśmy

Ostatnie Clio Renault F1 Team R27 zjechało z taśmy24.01.2008
Wyprodukowano 500 sztuk modelu Clio Renault F1 Team R27. Ostatni model zjechał z taśmy produkcyjnej fabryki we Francji. Ostatni wyprodukowany model to wersja w kolorze Glacier White, która trafi do Jamesa Brooksa, ...

... jednego z członków społeczności Renaultsport.co.uk.

Seria specjalna Clio Renault F1 Team R27 zaprezentowana została w styczniu przez kierowców zespołu ING-Renault F1 Team i stanowi flagową ofertę gamy Clio, podobnie jak to miało miejsce w przypadku Megane Renault F1 Team R26. Opracowane przez Renault Sport Technologies, Clio Renault F1 Team jest montowane we francuskich zakładach w Dieppe, specjalizujących się w produkcji sportowych samochodów Renault. Jego pojawienie się to sposób na uczczenie podwójnego tytułu mistrza świata konstruktorów Formuły 1 i możliwość zaoferowania amatorom sportów motoryzacyjnych samochodu stanowiącego kwintesencję sportowych emocji.

Clio Renault F1 Team R27 zostało wyposażone w zmodyfikowane sportowe zawieszenie, zapewniające jeszcze wyższą precyzję prowadzenia. Potrafi w pełni wykorzystać potencjał 200-konnej (145 kW) jednostki wolnossącej 2.0 16V osiągającej moment obrotowy 215 Nm – silnik ten dysponuje dużą rezerwą mocy i zapewnia natychmiastową reakcję.

Źródło: Carscoop, Renault, informacja Moto Target