Renault wyróżnione za wkład w bezpieczeństwo

Renault wyróżnione za wkład w bezpieczeństwo26.01.2008
Redakcja Auto Świata ogłosiła wyniki 13. edycji Plebiscytu Auto 1 w Polsce. O tytuł walczyły 74 samochody w 6 kategoriach. Redakcja tygodnika wyróżniła firmę Renault Polska za wieloletnią działalność prospołeczną ...

...związaną z edukacją i bezpieczeństwem. Dyplom odebrał Prezes Renault Polska, Arnaud Barral. Plebiscyt Auto 1 w Polsce to część ogólnoeuropejskiego konkursu Europe Auto 1 organizowanego w 26 krajach. Kandydatów spośród europejskich debiutów rynkowych zgłaszają redaktorzy naczelni pism motoryzacyjnych. Tegoroczny plebiscyt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem czytelników. Do redakcji tygodnika Auto Świat wpłynęło prawie 30 tysięcy zgłoszeń.

Renault wyróżnione za wkład w bezpieczeństwo 1 Wyróżnienie redakcji Auto Świat jest kolejną nagrodą dla Renault Polska za zaangażowanie w dziedzinie bezpieczeństwa. Program Bezpieczeństwo dla Wszystkich został nagrodzony w konkursie Inicjatyw Bezpieczne Drogi. Międzynarodowy program edukacyjny Bezpieczeństwo dla Wszystkich, wdrażany od 8 lat w Polsce, objął swoim zasięgiem już ponad 600 tys. dzieci.

W 2007 roku Renault Polska znalazło się również wśród Dwudziestu Wizjonerów Rynku Motoryzacyjnego. Miesięcznik Flota przyznał statuetki osobom, które o bezpieczeństwie i ekologii w motoryzacji myślą w sposób odpowiedzialny, odważny i perspektywiczny. Prezes Arnaud Barral otrzymał Hybrydę Flotową 2007 za pierwsze w Polsce programy na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Renault jest producentem jednych z najbezpieczniejszych samochodów na rynku (9 modeli z najwyższą oceną 5 gwiazdek w testach Euro NCAP). Firma od lat angażuje się również w inne działania edukacyjne zwiększające bezpieczeństwo ruchu drogowego. Kolejnym z takich działań jest pierwsza na świecie markowa szkoła doskonalenia techniki jazdy Renault. Szkoła Jazdy Renault ma na celu stałe zwiększanie bezpieczeństwa na polskich drogach poprzez kształtowanie prawidłowych nawyków oraz propagowanie odpowiedzialnych zachowań na drodze.

Źródło: Renault