Twingo ... Kaktus

Twingo ... Kaktus14.09.2001
Renault Twingo proponuje nową serię Kaktus. Ta limitowana seria z bogatym wyposażeniem, wchodzi do sprzedaży w Polsce i większości krajów europejskich we wrześniu ...

Twingo ... Kaktus 1 Renault Twingo proponuje nową serię Kaktus. Ta limitowana seria z bogatym wyposażeniem, wchodzi do sprzedaży w Polsce i większości krajów europejskich we wrześniu. Jesienią wejdzie również oczekiwana seria limitowana Twingo Cinetic ze zrobotyzowaną skrzynią biegów Quickshift 5.

Koniec wakacji będzie wyjątkowy dla Twingo. Renault wprowadza limitowaną serię Twingo z charakterystyczną zieloną tapicerką i nowymi kolorami lakieru. W zależności od rynku seria ta będzie nosiła inną nazwę – np. na rynku francuskim - Twingo Perrier od charakterystycznej zieleni tapicerki kojarzącej się z kolorem słynnej butelki wody Perrier, w Anglii – One Color, a w Polsce - Kaktus. Wzorem poprzednich serii limitowanych Twingo Kenzo (1995), Twingo Benetton (1996) i Twingo Elite (1997), Twingo Kaktus wpisuje się doskonale w koncepcję Twingo: pojazdu urzekającego, zawsze radosnego i zaskakującego. Twingo Kaktus oferuje specyficzny klimat wnętrza i długą listę elementów wyposażenia seryjnego. Wchodzący do sprzedaży w Europie począwszy od września 2001, Twingo Kaktus zostanie wyprodukowany w liczbie 18 000 egzemplarzy, z których 100 przewidziano na rynek polski.

Główną zaletą Kaktusa jest jego bogate wyposażenie, które seryjnie obejmuje m.in.: dwie poduszki powietrzne, dwa tylne zagłówki, elektrycznie sterowane szyby przednie i lusterka, centralny zamek, czasowy wyłącznik oświetlenia oraz radio 2 x 15W z odtwarzaczem płyt CD i zdalnym sterowaniem. Ponadto za dopłatą zamontować można: boczne poduszki powietrzne, ABS, klimatyzację, elektrycznie odsuwany szklany dach, wspomaganie kierownicy i aluminiowe felgi.

Twingo ... Kaktus 2 Jako uzupełnienie wyposażenia seryjnego zapożyczonego z modelu wzorcowego, dodatkowe elementy wyposażenia, czyli specjalna tapicerka tkanina/welur "zielony mech" oraz oryginalne przyciski w kolorze zielonym "soft" podkreślają ekskluzywny charakter tej limitowanej serii: Łatwy do rozpoznania z zewnątrz po swoich specyficznych oznakowaniach Kaktus, przymocowanych z tyłu i z obu boków pojazdu ponad światłami kierunkowskazów, seria limitowana Twingo Kaktus będzie dostępna w sześciu kolorach lakieru oraz w swej ekskluzywnej barwie Zieleń Epicei.

Druga nowość to nowa skrzynia biegów, nazwana Quickshift 5. Jest to zautomatyzowana przekładnia mechaniczna, zapewniająca osiągi i oszczędną eksploatację samochodu ze skrzynią mechaniczną i jednocześnie prostotę użycia skrzyni automatycznej, za przystępną cenę. Zostanie ona wprowadzona na polski rynek jesienią 2001 roku i będzie dostępna w serii limitowanej Cinetic oraz wersji Expression 1.2 75 KM.

Skrzynia Quickshift 5 daje więc kierowcy możliwość wyboru dwóch stylów jazdy. Tryb ręczny ze sterowaniem impulsowym, w którym kierowca sam zmienia przełożenia oraz tryb automatyczny nie wymagający żadnego działania użytkownika - jego zasada funkcjonowania jest taka sama jak skrzyni automatycznej. Niezależnie od wybranego trybu pracy, funkcja sprzęgła jest całkowicie zautomatyzowana.

Seria limitowana będzie adresowana do ludzi młodych, których pociągają nowości techniczne i bogate wyposażenie samochodu.

Źródło: Renault