Nowa Laguna - Najpiękniejszy Samochód Roku 2007

Nowa Laguna - Najpiękniejszy Samochód Roku 200711.02.2008
Podczas 23. Międzynarodowego Festiwalu Samochodowego w Paryżu, Renault Laguna Grandtour zdobyła tytuły Najpiękniejszego Samochodu roku 2007 i Najpiękniejszego wnętrza roku 2007. Międzynarodowy Festiwal Samochodowy w Paryżu jest okazją do odkrycia...

Nowa Laguna - Najpiękniejszy Samochód Roku 2007 1...i nagrodzenia kreacji stylistycznych i talentów z całego świata. Wśród 11 nagród przyznanych podczas inauguracyjnej gali, firma Renault otrzymała nagrodę Najpiękniejszego Samochodu Roku 2007 dla Laguny Grandtour. Publiczność z całej Europy, która wzięła licznie udział w głosowaniu, wybrała Lagunę spośród wyjątkowo wyrównanej konkurencji. Jury przyznało również Renault Lagunie nagrodę Najpiękniejsze wnętrze roku 2007 za design wnętrza, harmonijną bryłę, starannie dobrane materiały i kolorystykę oraz wysoką, widoczną jakość. Laguna, zaprojektowana w oparciu o niezwykle wymagające założenia jakościowe, jest sprzedawana od 4 miesięcy w 56 krajach.

Elegancja auta na dalekie trasy
Wysmukła, płynna i elegancka linia Renault Laguny zapowiada wysoką przyjemność jazdy i nieodparcie przywodzi na myśl sportowe kombi. Długa, opadająca maska z przetłoczeniami i duży wlot powietrza podkreślony chromowaną listwą zdradza obecność potężnych silników. Wyprofilowane reflektory mają dużą siłę wyrazu. Trzy układy optyczne Laguny Grandtour robią imponujące wrażenie. Dzięki długości 4,80 m i szerokości 1,81 m, Nowa Laguna wygląda niezwykle dynamicznie. Boki i opadająca linia nadkoli również przydają osobowości i eksponują temperament tego samochodu. Chromowane obwódki bocznych szyb tworzą delikatny łuk podkreślający klasę auta.

Nowa Laguna - Najpiękniejszy Samochód Roku 2007 2 Dolna część nadwozia z mocno zarysowanymi progami oraz 16 – 18’’ obręcze przesuniętych na zewnątrz kół sprawiają, że samochód wydaje się wprost przywierać do drogi. Dynamiczna i nowoczesna Nowa Laguna Grandtour wyróżnia się silnie pochyloną szybą tylną. Kształt trzeciej bocznej szyby i wydłużony zarys szyb bocznych podkreślają sportowy charakter auta, podobnie jak wysmukłe relingi dachowe. Wydłużony tył pojazdu pozwolił wygospodarować bagażnik o pojemności do 1593 l, wyposażony w niezwykle przydatne funkcje i cechujący się dużą łatwością zmiany konfiguracji.

Laguna Grandtour łączy piękno z praktycznymi rozwiązaniami. Dwie chromowane rury wydechowe w wersjach wyposażonych w największe silniki przypominają o drzemiącej pod maską mocy. Ze względu na stylistykę i wymiary Laguna Grandtour robi wrażenie solidnego i dynamicznego samochodu. Niezwykle staranny dobór materiałów i wykończenie świadczą o znaczeniu przywiązywanym do jakości wykończenia zarówno w kabinie jak i na zewnątrz. Elegancja ta cechuje wszystkie, wyjątkowo bogato wyposażone wersje, aż po najbardziej luksusowe i sportowe.

Nowa Laguna - Najpiękniejszy Samochód Roku 2007 3 Wysoka jakość wykończenia i starannie zaprojektowane wnętrze
Kabina Nowej Laguny, taka sama w hatchbacku i kombi, nawiązuje stylistycznie do zewnętrznego designu pojazdu. Harmonia stylistyczna wnętrza zapewnia wszystkim użytkownikom poczucie pełnego komfortu. Do wrażenia wysokiej klasy auta przyczynia się również kształt deski rozdzielczej wykończonej miękkim tworzywem i zajmującej całą szerokość samochodu, nie połączonej optycznie ze środkową konsolą.

Niezależnie od wielkości, wyświetlacze radia lub nawigacji są idealnie wbudowane w deskę. Wszystkie przełączniki i wyświetlacze zostały zaprojektowane i rozmieszczone tak, aby zapewnić optymalną ergonomię i pełen komfort kierowcy. W zależności od poziomu wyposażenia, na konsoli środkowej, przy dźwigni zmiany biegów, znajduje się dźwignia ręcznego lub automatycznego hamulca postojowego, panel sterujący regulatora/ ogranicznika prędkości oraz nawigacji i łączności.

Nowa Laguna - Najpiękniejszy Samochód Roku 2007 4Wykończenie Initiale obejmuje skórzaną tapicerkę Haircell w jasnej lub ciemnografitowej tonacji, która zaspokoi wymagających odbiorców samochodów tej klasy. Deska rozdzielcza i panele drzwi są wykończone listwą z jasnego drewna.

Współpracująca od dawna z Renault, firma Faurecia wniosła swoje bogate doświadczenie w zakresie rozwiązań i innowacji niezbędnych w samochodach najwyższej klasy. Ten drugi co do wielkości producent wyposażenia kabin samochodowych w Europie wykonał większość elementów wnętrza – deskę rozdzielczą, centralną konsolę, moduł akustyczny, panele drzwiowej oraz kolekcję siedzeń.

Źródło: Renault, fot. Renault