Renault Koleos SUV w Genewie

Renault Koleos SUV w Genewie13.02.2008
Koncern Renault opublikował oficjalne zdjęcia i informacje dotyczące pierwszego modelu typu SUV/Crossover, który zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Koleos został zaprojektowany przez Renault, ...

Renault Koleos SUV w Genewie 1...opracowany przez Nissana i wyprodukowany w fabryce Busan koncernu Renault Samsung Motors, w której produkowany jest również azjatycki brat bliźniak Koleosa - model Samsung QM5.

Samochód powstał w oparciu o płytę podłogową Nissana Qashqai i początkowo będzie oferowany z wysokoprężnym silnikiem 2.0 dCi w dwóch wariantach mocy: 150 i 175KM.

Wersja rozwijająca 150KM będzie dostępna zarówno z napędem 4x2, jak i 4x4 oraz z manualną, 6-biegową przekładnią bądź ze skrzynią automatyczną o tej samej liczbie przełożeń. Mocniejsza wersja silnika 2.0 dCi współpracuje wyłącznie z 6-biegową przekładnia manualną, która przenosi moc na wszystkie cztery koła.

Renault Koleos wejdzie do sprzedaży już w lipcu tego roku, a do 2009 r. będzie sprzedawany w 40 krajach na pięciu kontynentach.

Źródło: Carscoop, fot. Renault, informacja Moto Target