Koleos - pierwszy crossover 4x4 Renault

Koleos - pierwszy crossover 4x4 Renault19.02.2008
Renault przedstawia swój pierwszy crossover o nazwie Koleos. Renault Koleos został wprost stworzony do ucieczki od codzienności. Ten uniwersalny samochód łatwo się prowadzi, porusza się równie sprawnie w mieście, na drogach i autostradach, co w terenie.

Renault Koleos jest tak komfortowy jak klasyczny samochód osobowy, a przy tym cechuje się ilością miejsca godną kompaktowego vana.

Opracowany przez stylistów Renault, którzy określili również koncepcję auta, Koleos został zaprojektowany przez konstruktorów Nissana i jest produkowany w zakładach Renault Samsung Motors w Busan w Korei Południowej.

Koleos - pierwszy crossover 4x4 Renault 1Model ten jest owocem ścisłej współpracy pomiędzy trzema markami wchodzącymi w skład Aliansu Renault-Nissan. Koleos zostanie zaprezentowany na salonie w Genewie 4 marca 2008 roku.

Wprowadzenie Koleosa stanowi istotny etap w ekspansji marki Renault, zarówno w Europie jak i pozostałych częściach światach. Pierwszy crossover 4x4 Renault dowodzi, że marka potrafi zaproponować oryginalną, a jednocześnie zgodną z jej stylem, ofertę w nowym dla niej segmencie, wnosząc do niego świeże spojrzenie.

Renault Koleos oferuje wyjątkowy poziom bezpieczeństwa i komfortu, typowy dla Renault i dostępny, zgodnie z filozofią marki, dla jak najszerszej grupy odbiorców. Nowy model łączy wysoką sprawność auta posiadającego napęd na cztery koła z dynamiczną linią hatchbacka i przestronnością vana.

Firma Renault wyposażyła Koleosa w elementy niezbędne dla zapewnienia komfortowej podróży i ułatwiające eksploatację: wygodne siedzenia i wysokiej klasy zawieszenie. Pomyślano również o doskonałej widoczności do przodu dzięki nisko umieszczonej desce rozdzielczej oraz ułatwiającej załadunek klapie z podwójnym systemem otwierania.

Źródło: Renault