Renault Espace SL Voyage - gama 2008

Renault Espace SL Voyage - gama 200819.03.2008
Renault Espace to samochód zapewniający dynamikę jazdy, wysoki poziom jakości wykończenia oraz niezwykłą przyjemność jazdy. Teraz model Espace jest dostępny w nowej limitowanej serii SL Voyage, oferowanej z dodatkowymi elementami wyposażenia.

Renault Espace w tym roku dostępny jest w nowej gamie: limitowana seria SL Voyage wyposażona m.in. w system nawigacji Carminat Bluetooth CD, jeszcze bardziej zwiększa komfort podróży samochodem.

Renault Espace SL Voyage - gama 2008 1 Renault Espace w wersji SL Voyage oferowany jest z Pakietem Look i lakierowanymi na czarno składanymi lusterkami, światłami przeciwmgłowymi, przyciemnianymi tylnymi szybami, szybami impulsowymi i poprzeczkami dachowymi.

Nowa Seria Limitowana SL Voyage posiada także dwukolorową tapicerkę. Wnętrze Espace jest bardzo przyjazne dla użytkowników: oferuje z tyłu do 5 przesuwnych foteli z automatycznym mocowaniem, dających się bardzo łatwo ustawiać i umożliwia korzystanie z zalet idealnie płaskiej podłogi. Po całkowitym złożeniu oparcia, każdy fotel pozwala się łatwo zamienić w bardzo praktyczny stolik.

Szklany dach panoramiczny, stały lub otwierany elektrycznie, jest uznawany za najwyższy standard na rynku pod względem wymiarów i przyjemności podróżowania. W połączeniu z elektryczną przesłoną, zapewnia on jedyny w swoim rodzaju panoramiczny widok i chroni pasażerów, stwarzając przy tym wrażenie jazdy pod gołym niebem.

Innowacyjny system oświetlenia zastosowany w Renault Espace zapewnia poczucie większego bezpieczeństwa. Reflektory podążają za torem jazdy, zwiększając dzięki temu poziom komfortu i bezpieczeństwa w czasie podróży. Espace odznacza się wysokim poziomem bezpieczeństwa czynnego i biernego, pozwalającym w pełni bezstresowo podróżować z całą rodziną.

Renault Espace SL Voyage - gama 2008 2 W Renault Espace oferowany jest w opcji system dwufunkcyjnego, ksenonowego oświetlenia kierunkowego. Ten zużywający dwukrotnie mniej energii system zapewnia dwukrotnie lepsze oświetlenie w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia halogenowego. Zapewnia do 90% więcej światła przy pokonywaniu zakrętów. Moduł oświetlenia, aktywowany z chwilą ruszenia pojazdu z miejsca, może obracać się po przekroczeniu prędkości 7 km/h. Powyżej prędkości 30 km/h, wiązka światła podnosi się w celu poprawy widoczności, pełniąc równocześnie funkcję świateł mijania i funkcję świateł długich.

Dla zwiększenia komfortu użytkowania pojazdu, serię SL Voyage wyposażono w kartę Hands Free, składane lusterka oraz szyby elektryczne z włącznikiem impulsowym. Podróż samochodem ułatwia dodatkowo Carminat Bluetooth CD, czyli zintegrowany z samochodem kompletny zestaw nawigacji. Intuicyjny i wygodny w obsłudze system sterowany jest z panelu centralnego lub spod kierownicy. System dysponuje 512 megabajtami pamięci na mapy kraju (w standardzie jest mapa Europy Centralnej: Polski, Czech, Słowacji, Węgier), kolorowym ekranem 16/9,7’’ oraz 8 głośnikami i możliwością odtwarzania plików MP3. System nawigacji Carminat Bluetooth CD w Espace SL Voyage objęty jest taką samą gwarancją, jak samochód – 3 lata lub 150 tys. km.

Espace jest wyposażony w czujniki deszczu i światła, funkcję oświetlenia drogi do domu, system wspomagania parkowania przodem i tyłem, system kontroli ciśnienia w oponach, funkcję wspomagania nagłego hamowania sprzężoną z systemem ABS oraz w funkcję kontroli podsterowności sprzężoną z systemem kontroli toru jazdy ESP.

Renault Espace SL Voyage - gama 2008 3System Renault Protection zapewniający ochronę pasażerów składa się z 6 poduszek powietrznych i 3-punktowych pasów bezpieczeństwa z ogranicznikami napięcia. Przednie fotele są ponadto wyposażone w podwójne napinacze pasów.

Zoptymalizowano również poziom bezpieczeństwa dzieci, dzięki wyposażeniu wszystkich siedzeń w system mocowania fotelików dziecięcych Isofix oraz dwufunkcyjnym zagłówkom z możliwością dostosowania do wzrostu dziecka. Dzięki wzmocnionej konstrukcji nadwozia Espace zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, wyróżniony 5 gwiazdkami w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Samochody Espace są dostępne z trzema wersjami silników benzynowych i dwoma wersjami silników wysokoprężnych, współpracujących z 5 lub 6-biegowymi mechanicznymi skrzyniami biegów lub skrzyniami Proactive. Silnik wysokoprężny 2.0 dCi dostępny jest w wersji o mocy: 130, 150 i 173 KM, pozwalającej uzyskiwać wyjątkowe osiągi, jak na taką pojemność skokową. Seria SL Voyage oferowana jest z silnikami 2.0 16V (136 KM), 2.0 Turbo (170 KM) oraz 2.0 dCi 130 KM lub 150 KM, ostatni dostępny także w wersjach z automatyczną skrzynia biegów.

W jednostkach napędowych Renault Espace wykorzystano wszystkie najnowsze rozwiązania techniczne. Dzięki temu nowy silnik 2.0 dCi o mocy 173 KM pozwala przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 10 sekund, co stawia ten model na pierwszym miejscu w tym segmencie pojazdów, przy rekordowo niskim zużyciu paliwa, wynoszącym zaledwie 7,4 litra / 100 km w cyklu mieszanym.

Renault Espace SL Voyage - gama 2008 4Silnik ten wyróżnia się również wyjątkowo niskim poziomem emisji CO2, poniżej 200 g/km, co stanowi najlepszy wynik w tej kategorii pojazdów pod względem ochrony środowiska naturalnego.

Montowany z mechaniczną, 6-biegową skrzynią biegów, silnik ten wyróżnia się własnościami akustycznymi i dynamicznymi doskonale spełniającymi oczekiwania klientów. Renault Espace stanowi połączenie wysokich osiągów, komfortu i dużego zasięgu. Wprowadzenie szóstego biegu w automatycznej skrzyni biegów Proactive ze sterowaniem impulsowym spowodowało dodatkowe zwiększenie przyjemności jazdy pojazdem z silnikami wysokoprężnymi.

Moment obrotowy silnika V6 został podwyższony do 400 Nm, dając w efekcie zwiększenie elastyczności pracy tej jednostki oraz obniżenie zużycia paliwa (9,4 litra / 100 km w cyklu mieszanym). Do powyższej poprawy wyników przyczyniło się również wprowadzenie funkcji redukowania biegów przy gwałtownym hamowaniu oraz utrzymywania danego przełożenia przy gwałtownym zdjęciu nogi z gazu. Impulsowa zmiana biegów pozwala kierowcy na ręczne dokonywanie zmiany przełożeń.

Renault Espace SL Voyage - gama 2008 5 Gama silników benzynowych składa się z 3 jednostek napędowych: 2.0 16V (136 KM), 2.0 Turbo (170 KM) z mechaniczną, 6-biegową skrzynią biegów, 2.0 Turbo (170 KM) i 3.5 V6 (245 KM) z automatyczną, 5-biegową skrzynią biegów. Gama silników wysokoprężnych składa się z 2 jednostek napędowych: nowego silnika 2.0 dCi (130, 150 i 173 KM ) z mechaniczną lub automatyczną, 6-biegową skrzynią biegów oraz silnika 3.0 dCi z automatyczną, 6-biegową skrzynią biegów (180 KM).

Renault Espace w limitowanej serii SL Voyage oferowany jest z silnikami 2.0 16V (136 KM), 2.0 Turbo (170 KM) oraz 2.0 dCi 130 KM lub 150 KM, dostępnymi także w wersjach z automatyczną skrzynią biegów. Espace z limitowanej serii jest dostępny w cenie od 99 tys. złotych.

Źródło: Renault