Projekt samochodów o zerowej emisi w Danii

Projekt samochodów o zerowej emisi w Danii07.04.2008
Alians Renault-Nissan i Project Better Place zapowiedziały drugą fazę projektu wprowadzania w 100% elektrycznych samochodów do sprzedaży masowej. W 2011 roku Renault dostarczy duńskim klientom elektryczne samochody zgodne ...

...z normami europejskimi, zapewniające możliwość poruszania się przy zerowej emisji spalin i osiągach porównywalnych z silnikami benzynowymi.

Prowadzone w Danii prace mają zapewnić warunki do masowej sprzedaży samochodów elektrycznych. Rząd duński wesprze klientów za pomocą zachęt podatkowych, Renault dostarczy samochody elektryczne, a Better Place Denmark zbuduje na całym terytorium Danii sieć stacji ładowania akumulatorów. Zaawansowany konstrukcyjnie akumulator litowo-jonowy przystosowany do napędu samochodów elektrycznych opracowała i wyprodukuje filia Nissana i NEC.

Pierwsze porozumienie firm Renault-Nissan i Project Better Place w zakresie wprowadzenia do masowej produkcji samochodów z napędem elektrycznym podpisano z rządem izraelskim. Drugie wdrożenie, tym razem na rynku duńskim, wskazuje na rolę, jaką Alians Renault-Nissan odgrywa w masowym wprowadzeniu na rynek samochodów o zerowej emisji spalin.

Źródło: Renault