Renault Laguna GT: pełna przyjemność jazdy

Renault Laguna GT: pełna przyjemność jazdy21.04.2008
Renault Laguna GT, cechująca się pełną ekspresji, rasową linią, jest wyposażona w układ jezdny Active Drive z czterema kołami skrętnymi (4RD). Rozwiązanie to, opracowane wspólnie przez Renault i Renault Sport Technologies, ...

Renault Laguna GT: pełna przyjemność jazdy 1...zapewnia lepszą zwrotność samochodu, większą dynamikę jazdy i wyższą precyzję prowadzenia. Renault Laguna GT jest napędzana jednym z dwóch wyjątkowej klasy silników o mocy 178 i 204 KM (131 i 150 kW), których osiągi podkreślają sportowy charakter Laguny. Zapewniająca wysoką przyjemność i bezpieczeństwo jazdy Renault Laguna GT wnosi powiew nowości na rynku aut GT. Jest objęta 3-letnią gwarancją (lub do 150 tys. km).

W ciągu pięciu miesięcy, które upłynęły od wprowadzenia do sprzedaży modelu Renault Laguna, sprzedano niemal 42 000 sztuk tego modelu w ponad 30 krajach. W Europie Zachodniej przyjęto 51 125 zamówień, wśród których większość stanowią wersje z silnikiem wysokoprężnym (87%) oraz bogato wyposażone (43% Dynamique, 19% Privilege i 12% Initiale).

Renault Laguna GT: pełna przyjemność jazdy 2 Dzięki wersji Grandtour udział Laguny w rynku stale rośnie (na koniec lutego stanowiła ona już 6% segmentu D w Europie Zachodniej). Pomimo niedawnego odnowienia oferty konkurencji, segment ten odnotowuje średnio spadek o 6% rocznie.

Segment sportowych wersji zdominowali wyspecjalizowani producenci. Wersja GT, napędzana dwoma mocnymi silnikami, cechuje się wyjątkowym zachowaniem na drodze, gwarantującym pełną przyjemność jazdy i doskonałe prowadzenie.

Źródło: Renault