Tak wygląda nowe Renault Megane!

Tak wygląda nowe Renault Megane!01.05.2008
Prezentujemy Państwu zdjęcie jednej z najbardziej oczekiwanych premier tego roku - nowego Renault Megane Renault skrzętnie ukrywało przed wścibskimi dziennikarzami wygląd Megane trzeciej generacji szczelnie owijając taśmą maskującą ...

...prototypy testowane w Europie, a nawet w Australii. Dzisiaj francuski tygodnik Auto Plus zaprezentował zdjęcia nowej 'meganki' w wersji coupe i 5-drzwiowej.

Tak wygląda nowe Renault Megane! 1My już kilka dni temu dysponowaliśmy zdjęciem tego auta w wersji przedprodukcyjnej, zrobionym telefonem komórkowym przez jednego z nielojalnych pracowników Renault. Materiały opublikowane przez francuski magazyn tylko potwierdziły jego autentyczność.

Zdjęcie przedstawia jedną z mocniejszych wersji nowego francuskiego kompakta, który zadebiutuje jako coupe i klasyczny 5-drzwiowy hatchback na wrześniowym salonie samochodowym w Paryżu. Jak widać Renault Megane przejmie wiele elementów stylistycznych z nowej Laguny. Niemal identyczny pas przedni i klosze lamp, to tylko niektóre elementy zapożyczone z większego brata.

Sylwetka auta nie jest już tak awangardowa jak Megane poprzedniej generacji. Ostre linie zastąpiły modne ostatnio krągłości i uwypuklenia błotników. Linia boczna przypomina nieco Fiata Bravo (usytuowanie klamek, linia okien) czy Kia cee'd. Jednak z pewnością nowe Megane będzie odróżniać się na ulicach, co może tylko cieszyć Renault i przełożyć się na sukces na miarę nowej Laguny.

Tutaj można zobaczyć więcej zdjęć nowego Renault Megane.

Źródło: AutoBlog,WCF, Renault Spotters, informacja Moto Target