Nowe Megane w całej okazałości

Nowe Megane w całej okazałości12.05.2008
Brytyjski serwis Auto Express opublikował zdjęcia nowego Renault Megane bez kamuflażu, które zostały wykonane w siedzibie głównej Renault. Renault skrzętnie ukrywało przed wścibskimi dziennikarzami wygląd Megane trzeciej generacji ...

...szczelnie owijając taśmą maskującą prototypy testowane w Europie, a nawet w Australii. Teraz brytyjski serwis Auto Express zaprezentował zdjęcia nowej 'meganki' w wersji 3- i 5-drzwiowej. My już kilka dni temu dysponowaliśmy zdjęciem tego auta w wersji przedprodukcyjnej, zrobionym telefonem komórkowym przez jednego z nielojalnych pracowników Renault. Materiały opublikowane przez brytyjski portal tylko potwierdziły jego autentyczność. Zdjęcia przedstawiają nadwozie i wnętrze kompaktowego Renault, który zadebiutuje jako coupe i klasyczny 5-drzwiowy hatchback na wrześniowym salonie samochodowym w Paryżu. Jak widać Renault Megane przejmie wiele elementów stylistycznych z nowej Laguny. Niemal identyczny pas przedni i klosze lamp, to tylko niektóre elementy zapożyczone od większego brata.

Sylwetka auta nie jest już tak awangardowa jak Megane poprzedniej generacji. Ostre linie zastąpiły modne ostatnio krągłości i uwypuklenia błotników. Linia boczna przypomina nieco Fiata Bravo (usytuowanie klamek, linia okien) czy Kia cee'd. Jednak z pewnością nowe Megane będzie wyróżniać się na ulicach, co z pewnością przełoży się na sukces na miarę nowej Laguny.

Tutaj można zobaczyć więcej zdjęć nowego Renault Megane.

Źródło: Auto Express, informacja Moto Target