Renault Kangoo Express dostawczak jak auto osobowe

Renault Kangoo Express dostawczak jak auto osobowe22.05.2008
2,3 miliona egzemplarzy Kangoo sprzedanych na całym świecie, w tym ponad połowa w wersji dostawczej, świadczy o ogromnym sukcesie handlowym projektu Kangoo. Wersja Kangoo Express, wprowadzona na rynek w listopadzie 1997 roku, ...

...zyskała sobie licznych zwolenników wśród firm. Przez 10 lat samochód ten pozostawał liderem na europejskim rynku w segmencie furgonetek, a jego sprzedaż wyniosła 1,4 miliona sztuk. Obecnie Nowe Kangoo Express ma jeszcze więcej do zaoferowania. Design, komfort, ergonomia, niezawodność, poszanowanie środowiska naturalnego – we wszystkich tych dziedzinach.

Renault Kangoo Express dostawczak jak auto osobowe 1 Nowe Kangoo Express oferuje znacznie więcej niż poprzednia generacja. Zachowany został priorytetowy cel, jakim jest spełnienie wszelkich zawodowych potrzeb użytkowników. Z tego względu Nowe Kangoo Express będzie dostępne również w wersji "krótkiej" o nazwie Nowe Kangoo Express Compact. Ten zwrotny samochód niewielkich gabarytów został skonstruowany z myślą o eksploatacji w ruchu miejskim. Rozszerzona oferta pozwoli marce Renault na umocnienie pozycji pierwszego producenta samochodów dostawczych w Europie.

Design i komfort w kabinie
Rodzinę Nowego Kangoo Express cechuje nowoczesny i wyrazisty design, odznaczający się krótkim i silnie zarysowanym przodem samochodu. Przestronna kabina jest doskonale doświetlona dzięki panoramicznej szybie przedniej, mocno wysuniętej do przodu, jak w samochodach typu van.

Konstruktorzy Renault skupili się na zapewnieniu we wnętrzu pojazdu przestrzeni, komfortu pracy i funkcjonalności, wprowadzając rozwiązania niespotykane dotąd w tym segmencie. Wysoko umieszczony fotel kierowcy, zapewniający doskonałą widoczność oraz dźwignia zmiany biegów w desce rozdzielczej sprawiają, że samochód jest tak wygodny w prowadzeniu, jak auto osobowe. Nowe Kangoo Express i Kangoo Express Compact wyposażono w liczne, pomysłowe schowki i półki, takie jak półka na dokumenty o formacie A4 na desce rozdzielczej, schowek pod dachem w kabinie, duży schowek w podłokietniku środkowym (zależnie od wersji), czy obszerny, zamykany schowek o pojemności 15 litrów (zależnie od wersji) w desce rozdzielczej. Dzięki możliwościom podłączenia urządzeń multimedialnych, w tym funkcji zestawu głośnomówiącego Bluetooth®, Nowe Kangoo Express jest prawdziwym "mobilnym biurem".

Renault Kangoo Express dostawczak jak auto osobowe 2 W zależności od wersji i kraju przeznaczenia, Nowe Kangoo Express jest wyposażone w urządzenia ułatwiające kierowcy prowadzenie samochodu, przejęte z samochodów osobowych (regulator i ogranicznik prędkości, radar cofania, automatyczne włączanie świateł i wycieraczek).

Nowe Kangoo Express z bliska
Nowe Kangoo Express o długości nadwozia 4,21 m dysponuje przestrzenią ładunkową o pojemności od 3 do 3,60 m3. Szerokość między nadkolami wynosi 1,21 m i pozwala na załadunek europalety. Asymetryczne tylne drzwi skrzydłowe i boczne drzwi przesuwne (zależnie od wersji) zapewniają szeroki dostęp do przestrzeni ładunkowej. Możliwość złożenia fotela pasażera (opcja) zwiększa pojemność przestrzeni bagażowej do 3,50 m3, a jej długość wynosi wtedy 2,50 m. Rodzina Nowego Kangoo Express to małe, mocne furgonetki, wyposażone w oszczędne i przyjazne dla środowiska silniki wpływające na zmniejszenie kosztów eksploatacji samochodu.

W gamie Nowego Kangoo Express oferowane są trzy silniki wysokoprężne oparte na jednostce silnikowej 1.5 dCi o trzech poziomach mocy: 70 KM, 85 KM oraz 105 KM. Poziom emisji zanieczyszczeń poniżej 140 g/km CO2 w silnikach o mocy 70 KM i 85 KM pozwala na spełnienie kryteriów znaku "Renault eco2", natomiast odmiana silnika o mocy 105 KM może być wyposażona w filtr cząstek stałych (na niektórych rynkach). Gamę jednostek napędowych uzupełniają dwa silniki benzynowe (1.6 8V o mocy 90 KM oraz 1.6 16V o mocy 105 KM). Nowe Renault Kangoo Express, zbudowane na płycie podłogowej Sinica, cenionej za komfort i bezpieczeństwo jazdy, wykazuje się właściwościami jezdnymi niespotykanymi dotychczas w segmencie małych furgonetek. Zachowanie samochodu w czasie jazdy jest pewne, stabilne i daje poczucie bezpieczeństwa.

Renault Kangoo Express dostawczak jak auto osobowe 3 Nowe Kangoo Express Compact z bliska
Kompaktowe, zwrotne i przyciągające uwagę Nowe Kangoo Express Compact dysponuje licznymi atutami Nowego Kangoo Express, takimi jak możliwość załadunku europalety, co jest znaczącym osiągnięciem w segmencie małych samochodów dostawczych. Przestrzeń ładunkowa tego samochodu wynosi od 2,3 do 2,9 m3 w zależności od wersji przy długości całkowitej nadwozia wynoszącej tylko 3,83 m. Również w tej wersji Nowego Kangoo Express można złożyć fotel pasażera i uzyskać długość ładunkową sięgającą 2,1 m. Nowe Kangoo Express Compact może być napędzane silnikami wysokoprężnymi 1.5 dCi o mocy 60 KM i 85 KM, jak również silnikiem benzynowym 1.6 8V o mocy 90 KM.

W obu wersjach z silnikiem 1.5 dCi samochód spełnia kryteria znaku «Renault eco²». Odmiana silnika 1.5 dCi 85 KM wyróżnia się dodatkowo obniżoną do 129 g/km emisją CO2 (w sprzedaży od października 2008 roku). Nowe Kangoo Express Compact jest również skonstruowane na płycie podłogowej Scenica, co zapewnia mu właściwości jezdne na najwyższym poziomie w segmencie. Samochód będzie także wysoko ceniony za zwrotność w ruchu miejskim, gdyż jego średnica zawracania wynosi tylko 9,70 m (Renault Twingo: 9,85m), a długość całkowita nadwozia 3,83 m – takie gabaryty znacznie ułatwiają poruszanie się i parkowanie w mieście

Bezpieczeństwo czynne i bierne na najwyższym poziomie w segmencie
Poziom wyposażenia w elementy bezpieczeństwa czynnego i biernego jest wyższy niż średnia w segmencie samochodów dostawczych. Jest on zbliżony do bezpieczeństwa oferowanego przez samochody rodzinne. Pojazdy z gamy Nowego Renault Kangoo Express są wyposażone w układ ABS ostatniej generacji z funkcją regulacji momentu obrotowego przy redukcji przełożeń (MSR) oraz funkcją wspomagania nagłego hamowania. Standardowa wersja Nowego Kangoo Express może być również wyposażona w system ESP z funkcją kontroli podsterowności oraz funkcją zapobiegania poślizgowi kół (ASR) (wyłącznie w wersjach z silnikiem 1.5 dCi 85 KM i 105 KM).

Renault Kangoo Express dostawczak jak auto osobowe 4W każdej z tych wersji Nowe Kangoo Express uzyskuje najlepszą na rynku drogę hamowania w swej kategorii, w teście dziesięciu następujących po sobie hamowań od 100 do 0 km/h.

Kabina Nowego Kangoo Express skutecznie chroni kierowcę i pasażera. Model wyposażony jest w poduszkę powietrzną kierowcy, napinacze pasów bezpieczeństwa z ogranicznikiem napięcia oraz wyprofilowaną konstrukcję siedzenia zapobiegającą zjawisku tzw. nurkowania (z wyjątkiem składanego fotela pasażera). Jako opcja, w kabinie kierowcy może być również zamontowana poduszka powietrzna pasażera oraz boczna poduszka powietrzna po stronie kierowcy.

Liczne możliwości zabudowy
Zarówno Nowe Kangoo Express jak i Nowe Kangoo Express Compact zostały wyposażone w elementy ułatwiające specjalistyczne zabudowy tych samochodów przy ograniczeniu kosztów i czasu takiej operacji. Partnerska współpraca z wyspecjalizowanymi wykonawcami zabudów i adaptacji pojazdów wzbogaca ofertę o np. pojazdy interwencyjne, z zabudową izotermiczną, samochody warsztatowe itp.

Źródło: Renault