Renault Koleos za miesiąc już w Polsce

Renault Koleos za miesiąc już w Polsce07.06.2008
Pierwszy crossover Renault o nazwie Koleos, pojawi się w Polsce już w lipcu. Renault Koleos został wprost stworzony do ucieczki od codzienności. Jest łatwy w obsłudze, komfortowy i z łatwością porusza się w terenie.

Pełna ekspresji linia nadwozia zwraca uwagę połączeniem elementów typowych dla estetyki samochodów 4x4 z dynamicznym profilem hatchbacka.

Renault Koleos za miesiąc już w Polsce 1 Zwarta budowa nadwozia oraz intuicyjna obsługa urządzeń pokładowych sprawiają, że eksploatacja i poznanie samochodu są szybkie i łatwe dla wszelkich grup kierowców.

Renault Koleos jest tak komfortowy jak klasyczny samochód osobowy, a przy tym cechuje się ilością miejsca godną kompaktowego vana. W przeciwieństwie do samochodów przeznaczonych głównie do jazdy w terenie, Renault oferuje w Koleosie liczne elementy wyposażenia podnoszące komfort jazdy: karta hands free, wspomaganie parkowania przodem i tyłem, system nawigacji satelitarnej z systemem rozpoznawania głosu i telefonicznym zestawem głośnomówiącym Bluetooth, dwustrefowa klimatyzacja automatyczna. Dwuczęściowa tylna klapa, automatycznie składane tylne siedzenia, a także schowki o łącznej pojemności 70 litrów, to tylko niektóre przykłady praktycznych rozwiązań, jakimi dysponuje Koleos.

Ten uniwersalny samochód łatwo się prowadzi. Koleos porusza się równie sprawnie w mieście, na drogach i autostradach, jak i w terenie, dzięki układowi jezdnemu z napędem na 4 koła, opracowanemu przez Alians Renault-Nissan.

Renault Koleos za miesiąc już w Polsce 2Wybór trybu pracy 4x2 lub 4x4 odbywa się automatycznie za pomocą systemu "All mode 4x4-i" wprowadzonego przez Nissana w nowym modelu X-Trail. Możliwe jest również ręczne włączenie przeniesienia napędu na 2 lub 4 koła.

W ofercie silników znalazły się jednostki wysokoprężne o mocy 150- i 173 KM oraz silnik benzynowy 2.5 l o mocy 171 KM, więc Renault Koleos jest przygotowany na wszelkiego rodzaju wyprawy. Skrzynie biegów, zarówno mechaniczne jak i automatyczne, posiadają 6 przełożeń.

Podobnie jak cała gama samochodów Renault, również Koleos wykazuje się bezpieczeństwem czynnym i biernym na najwyższym poziomie w tym segmencie. Przeniesienie napędu na wszystkie koła przyczynia się do podniesienia bezpieczeństwa czynnego dzięki zapobieganiu utracie przyczepności zanim jeszcze zacznie działać elektroniczny układ kontroli toru jazdy.

Za Koleosa klienci będą musieli zapłacić od 85 900 do 122 900 zł w zależności od wersji.

Źródło: Renault