Renault Laguna Coupe - najpiękniejsza w klasie

Renault Laguna Coupe - najpiękniejsza w klasie09.06.2008
Piękna i elegancka linia, nowoczesny design, układ jezdny z 4 kołami skrętnymi 4WS Active Drive, to tylko niektóre cechy samochodu będącego ucieleśnieniem prawdziwej przyjemności prowadzenia.

Nowość od Renault, Laguna Coupe, do europejskich salonów wjedzie już w połowie października, a w salonach w Polsce pojawi się pod koniec tego roku!

Renault Laguna Coupe - najpiękniejsza w klasie 1Luksusowo wyposażona i wykończona Laguna Coupe zaliczać się będzie do gamy prestiżowych samochodów sportowych, który ma przyczynić się do zwiększenia znaczenia Renault na rynku samochodów klasy wyższej.

Wyposażona w system 4WS Active Drive (cztery koła skrętne)
Zastosowany w Lagunie Coupe system 4WS w połączeniu z silnikami V6, stanowi idealne rozwiązanie mające wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Ten zaawansowany technologicznie układ jezdny, gwarantuje unikają przyjemność dynamicznej lub sportowej jazdy. Łączy zwinność i stabilność, ustanawiając nowe standardy w dziedzinie pewności prowadzenia – samochód jedzie z niezrównaną precyzją. Renault Laguna Coupe jest drugim samochodem (po Renault Lagunie GT), w którym został zastosowany ten układ. Układ Active Drive z 4 kołami skrętnymi przy małej prędkości zapewnia większą zwrotność – zarówno w mieście jak i na krętych drogach samochód prowadzi się łatwo i precyzyjnie.

Renault Laguna Coupe - najpiękniejsza w klasie 2 Dzięki optymalnemu i intuicyjnemu wchodzeniu w zamierzony tor jazdy, Laguna Coupe dostarcza niezwykłej przyjemności za kierownicą. Odpowiednie regulacje ograniczają przechyły boczne, dzięki czemu pasażerowie nie odczuwają ich na zakrętach. Wyeliminowanie przechyłów na zakrętach i precyzyjna reakcja nawet na niewielki skręt kierownicą, zapewniają dużą przyjemność prowadzenia.

Układ jezdny Active Drive z czterema kołami skrętnymi doskonale sprawdza się nie tylko w trudnych warunkach hamowania (asymetryczna przyczepność, dynamiczna kontrola toru jazdy za pomocą ESP), ale również podczas manewrów omijania przeszkody (test łosia), zwiększając bezpieczeństwo czynne. Niezależnie od sytuacji, podróżujący w komfortowych warunkach pasażerowie, mogą zawsze czuć się bezpiecznie.

Wymiary: • długość 4,64 m i szerokość 1,83 m - doskonale wyważone proporcje, podyktowane wymogami aerodynamiki,
• wysokość: 1,4 m.

Renault Laguna Coupe - najpiękniejsza w klasie 3 Rozstaw kół:
• 2,69 m, aluminiowe obręcze kół 17 lub 18-calowe.

Silniki: • silnik V6 dCi o mocy 235 KM (173 kW) i maksymalnym momencie obrotowym 450 Nm,
• 3,5-litrowy silnik benzynowy V6 o mocy 240 KM (175 kW) i maksymalnym momencie obrotowym 330 Nm.

Oba silniki współpracują z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów (AJ0). Wyposażona w ten sposób Renault Laguna Coupe rozpędza się do 100 km/h w niecałe 7 sekund. Renault Laguna Coupe będzie również wyposażona w najmocniejsze wersje 2-litrowych silników benzynowych i wysokoprężnych z gamy Laguna.

Źródło: Renault