Renault eco2 w sieci

Renault eco2 w sieci21.07.2008
Czy bez efektu cieplarnianego średnia temperatura Ziemi wynosiłaby -18 st. C? Czy samochody nadają się do recyklingu w 100%? Renault uruchomiło nową stronę internetową, przybliżającą internautom ideę Renault eco2 – samochodów ekonomicznych i ekologicznych.

Strona www.renault-eco2.com/pl powstała dzięki zaangażowaniu koncernu Renault w działania związane z ochroną środowiska naturalnego. Przybliża ona również zobowiązanie Renault, które brzmi Jak najmniej śladów niszczącego wpływu na środowisko. Na stronie można też poznać odpowiedzi na ciekawe pytania związane z emisją dwutlenku węgla, recyklingiem i efektem cieplarnianym. Odwiedzający stronę znajdą też porady dotyczące ekologicznego sposobu prowadzenia samochodu.

W akcję Renault włączyła się znana na całym świecie żeglarka Ellen MacArthur, która zaangażowała się w działania na rzecz ochrony środowiska i wspiera program Renault eco2.

Obecnie już 15 samochodów z gamy Renault spełnia wymagania znaku Renault eco2. Auta oznaczone tym symbolem spełniają trzy kryteria środowiskowe: są produkowane w zakładach posiadających certyfikat ISO 14001, ich emisja CO2 jest niższa od 140 g/km lub są one napędzane biopaliwem, po wycofaniu z eksploatacji 95% ich masy nadaje się do wtórnego wykorzystania i dodatkowo minimum 5 % ogólnej masy użytych w nich tworzyw pochodzi z recyklingu.

Źródło: Renault