Roman Paszke na pokładzie Koleosa

Roman Paszke na pokładzie Koleosa09.08.2008
Roman Paszke, Kapitan Jachtowy Żeglugi Wielkiej i Żeglugi Wielkiej Motorowodnej został ambasadorem Renault Koleos i jeździ samochodem Renault Koleos z silnikiem 2.0, diesel 175 KM, w wersji Privilege ...

Srebrne auto jest wyposażone w systemem nawigacji Carminat Bluetooth i DVD Bosse Sound. Niewiarygodne jak to auto trzyma się drogi. Jazdy off-road tylko potwierdziły ogromne możliwości, jakie drzemią w tym nieprzeciętnym samochodzie. Czasem mam wrażenie, że poradziłby sobie również na morzu, ale konstruktorzy tej możliwości nie uwzględnili – powiedział Roman Paszke.

Roman Paszke na pokładzie Koleosa 1 Pierwszy crossover Renault o nazwie Koleos, jest dostępny w sprzedaży od lipca. Koleos wyróżnia się pełną ekspresji linią nadwozia, zwraca uwagę połączeniem elementów typowych dla estetyki samochodów 4x4 z dynamicznym profilem hatchbacka. Renault Koleos jest tak komfortowy jak klasyczny samochód osobowy, a przy tym cechuje się ilością miejsca godną kompaktowego vana.

W przeciwieństwie do samochodów przeznaczonych głównie do jazdy w terenie, Renault oferuje w Koleosie liczne elementy wyposażenia podnoszące komfort jazdy: karta hands free, wspomaganie parkowania przodem i tyłem, system nawigacji satelitarnej z systemem rozpoznawania głosu i telefonicznym zestawem głośnomówiącym Bluetooth, dwustrefowa klimatyzacja automatyczna. Koleos porusza się równie sprawnie w mieście, na drogach i autostradach, jak i w terenie, dzięki układowi jezdnemu z napędem na 4 koła, opracowanemu przez Alians Renault-Nissan.

Roman Paszke na pokładzie Koleosa 2 Wybór trybu pracy 4x2 lub 4x4 odbywa się automatycznie za pomocą systemu "All mode 4x4-i" wprowadzonego przez Nissana w nowym modelu X-Trail. Możliwe jest również ręczne włączenie przeniesienia napędu na 2 lub 4 koła. W ofercie silników znalazły się jednostki wysokoprężne o mocy 150- i 173 KM oraz silnik benzynowy 2.5 l o mocy 171 KM, więc Renault Koleos jest przygotowany na wszelkiego rodzaju wyprawy. Skrzynie biegów, zarówno mechaniczne jak i automatyczne, posiadają 6 przełożeń.

Podobnie jak cała gama samochodów Renault, również Koleos wykazuje się bezpieczeństwem czynnym i biernym na najwyższym poziomie w tym segmencie. Koleos, podobnie jak inne samochody Renault klasy wyższej, jest objęty w Europie 3-letnią gwarancją (lub do 150 tys. km).

Renault Koleos jest dostępny w cenie od 80 900 złotych.

Źródło: Renault