Ekologiczna jazda z Ellen MacArthur

Ekologiczna jazda z Ellen MacArthur01.10.2008
4 października, w godzinach 10.00–18.00, w dzielnicy Bercy Village w Paryżu odbędzie się pierwsza zorganizowana przez Renault impreza poświęcona upowszechnianiu zasad jazdy ekologicznej. Uczestnicy imprezy będą mogli ...

...dowiedzieć się, na czym polega ekologiczna jazda, wziąć udział w szkoleniu z instruktorami, a także poćwiczyć na symulatorze. Dwadzieścia zespołów składających się z rodzin weźmie udział w konkursie jazdy ekologicznej po ulicach stolicy Francji. Nagrody zwycięzcom konkursu wręczy współpracująca z Renault żeglarka Ellen MacArthur.

Ekologiczna jazda z Ellen MacArthur 1 Specjalne centrum zabawy i nauki będzie wprowadzało w świat ekologii najmłodszych uczestników imprezy. Instruktorzy z INSERR (Institut National de la Securite Routière et des Recherches – Państwowego Instytutu Bezpieczeństwa Drogowego i Badań) poprowadzą bezpłatne kursy ekologicznej jazdy w samochodach Renault eco2, a zwiedzający przetestują swoje umiejętności na zaprojektowanym przez Renault symulatorze jazdy ekologicznej. Na interaktywnych pulpitach będzie można zajrzeć na stronę Renault eco2 i w łatwy sposób dowiedzieć się, na czym polega jazda ekologiczna, a także podzielić się własnymi doświadczeniami. Na pytania starszych i młodszych uczestników imprezy będą odpowiadali eksperci Renault.

Poparcie Renault dla jazdy ekologicznej
Po uzyskaniu znakomitych wyników przez Dacię Logan eco² w zakresie zużycia paliwa podczas rajdu Challenge Bibendum w listopadzie 2007 roku, koncern Renault postanowił upowszechniać wśród kierowców zasady jazdy ekologicznej. Dzięki zastosowaniu kilku prostych reguł kierowcy mogą zmniejszyć zużycie paliwa średnio o 20%. Na początku września podczas Eco-challenge w Turcji zastosowanie zasad jazdy ekologicznej pomogło zmniejszyć zużycie paliwa w Renault Thalia o 3,5 l na 100 km, tj. o prawie 30% w stosunku do standardowego zużycia paliwa w tym modelu w cyklu mieszanym.

Źródło: Renault