Rafał Królikowski kierowcą Formuły 1

Rafał Królikowski kierowcą Formuły 115.10.2008
Emocje jeszcze nie opadły. To przygoda życia, zupełnie inny świat, z którym do tej pory nie miałem okazji się zetknąć - powiedział Rafał Królikowski po przejeździe samochodem Formuły 1.

Renault Polska zaprosiło aktora do udziału w programie Feel It, programie dającym amatorom możliwość poprowadzenia samochodu Formuły 1.

Rafał Królikowski kierowcą Formuły 1 1 Rafał Królikowski doświadczył tego, o czym marzy większość mężczyzn – poprowadził samochód Formuły 1. To przygoda, którą w przyszłości będę opowiadać wnukom – powiedział.

Program Feel It umożliwia zaproszonym gościom wcielenie się w rolę kierowców zespołu ING Renault F1 Team, w wyjątkowym środowisku Castellet High Tech Test Track – popularnego toru testowego Formuły 1. W ciągu jednego, pełnego emocji dnia uczestnicy programu mają okazję prowadzić samochody Formuły Renault 2.0, Formuły 1 i dodatkowo odbyć jazdę w dwuosobowym bolidzie z kierowcą testowym zespołu. Jazdy są przeprowadzane przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących w wyścigach Formuły 1.

Rafał Królikowski rozpoczął swój dzień od nauki zasad bezpieczeństwa oraz przejazdów zapoznawczych po torze. Kolejnym elementem było omówienie zasad Formuły 2.0. W czasie przygotowań szczególną uwagę poświęcono treningowi startu. Pierwszy bieg, zaraz potem maksymalnie wciśnięte sprzęgło i próba utrzymania obrotów na ściśle określonym poziomie na początku stwarzały problemy, ale można to opanować – powiedział aktor.

Rafał Królikowski kierowcą Formuły 1 2 Prawdziwe emocje zaczęły się od testowania samochodów Formuły Renault 2.0. Oczekiwanie oraz pierwsze chwile w bolidzie były chyba najbardziej ekscytujące – wspomina. Kolejne spotkanie, to odprawa z inżynierami i omówienie wyników badań telemetrycznych, a następnie ćwiczenia refleksu. Natomiast zespół fizjoterapeutów upewnił się, że nie ma przeciwwskazań do jazdy, która związana jest z ogromnymi przeciążeniami. I w końcu najważniejszy etap - dopasowanie fotela kierowcy samochodu Formuły 1.

Pierwsze okrążenia przejechałem, walcząc głównie z ogromnymi emocjami i gonitwą myśli. To coś niesamowitego, siła maszyny i jej prędkość są nieprawdopodobne. Nie obyło się bez dwóch efektownych bączków. Nie zdążyłem się nawet zorientować kiedy to się stało – dodaje. Uwieńczeniem dnia był przejazd dwuosobowym samochodem Formuły 1 razem z profesjonalnym kierowcą testowym.

Źródło: Renault Polska