Nowe Renault Clio

Nowe Renault Clio09.02.2009
Nowe Renault Clio otwiera kolejny rozdział sagi Clio - modelu, który został wprowadzony w 1990 roku i przez cały czas cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Posiada wszystkie powszechnie uznane zalety Clio III, dzięki którym ...

...model ten zdobył tytuł Samochodu Roku 2006.

Nowe Renault Clio wyróżnia się smukłą linią. Wydłużone reflektory sięgają aż do wlotów powietrza. Zderzak o dynamicznej stylistyce wyróżnia się dużym wlotem powietrza w dolnej części, podkreślonym elementami pokrytymi czarnym, błyszczącym lakierem. Nowy kształt świateł tylnych doskonale wpisuje się w przedłużenie kwadratowego zarysu bagażnika. Czysta linia środkowej części tylnego zderzaka nadaje nowemu Renault Clio dynamikę, światła cofania i przeciwmgłowe są przesunięte w róg dolnej części zderzaka. Kolorystyka i wysokiej jakości wystrój wnętrza zostały dobrane z myślą o zapewnieniu poczucia wygody i komfortu. Ekran systemu Carminat TomTom jest doskonale wkomponowany w górną część deski rozdzielczej.

Nowe Renault Clio GT – nowa wersja o mocnym charakterze
Podobnie jak w przypadku innych modeli Renault, nowe Renault Clio będzie dostępne także w wersji GT. Ten rasowy kompaktowy model wyróżnia się unikalnym kolorem lakieru Niebieski Malte. Bardziej agresywny przód przyciąga uwagę grillem polakierowanym na czarny, błyszczący kolor. Sportowe progi podkreślają dynamikę układu jezdnego, w który wyposażona jest wersja GT. Tył wyróżnia się podwójną końcówką rury wydechowej i spoilerem. W kabinie znajdują się typowo sportowe akcenty: pedały z perforowanego aluminium, sportowe siedzenia i oznakowanie GT na przednich fotelach.

Carminat TomTom, pierwszy zintegrowany i aktualizowany system nawigacji dostępny dla szerokiej grupy klientów
Carminat TomTom, opracowany przez Renault we współpracy z firmą TomTom, jest najnowszym zintegrowanym systemem nawigacji GPS w ofercie Renault. Przystępny cenowo i prosty w obsłudze, włącza się po uruchomieniu samochodu. Zapewnia kierowcy nowego Renault Clio bezstresową i bezpieczną jazdę. Nowy system to: - duży, czytelny kolorowy ekran (5,8’’, tj. 14,7 cm) z funkcją birdview, zapewniającą szczegółowy i precyzyjny odczyt mapy;
- możliwość aktualizacji danych i precyzyjne prowadzenie uwzględniające informacje o ruchu drogowym czy ograniczeniach prędkości.

Największe zalety przejęte z Clio III
Nowe Renault Clio posiada wszystkie uznane zalety Clio III, dzięki którym model ten zdobył tytuł Samochodu Roku 2006:
- przestronne wnętrze i wysoki poziom komfortu;
- doskonały układ jezdny o parametrach użytkowych odpowiadających dużym samochodom;
- bogatą ofertę dynamicznych i jednocześnie przyjaznych dla środowiska silników;
- wyposażenie typowe dla wyższego segmentu, m.in.: karta hands free oraz regulator – ogranicznik prędkości;
- doskonały poziom bezpieczeństwa;
- rygorystycznie kontrolowaną jakość wykonania, dzięki której Clio jest jednym z najbardziej niezawodnych samochodów w tym segmencie.

Nowe Renault Clio będzie można zobaczyć na najbliższym Salonie w Genewie. W Polsce pojawi się w maju 2009 roku.

Zobacz zdjęcia nowego Renault Clio na naszym fotoblogu.

Źródło: Renault