Auto z seksem

Auto z seksem17.02.2009
Renault Laguna Coupe zostało wyróżnione w kategorii Auto z seksem, w plebiscycie Samochód Roku Playboya 2009. Ten sportowy model stanowi powrót Renault do segmentu wyższej klasy coupe, a nagrody, które zdobywa, ...

...świadczą o niezwykłym sukcesie projektantów. Samochód został nagrodzony za „bezpretensjonalny i drapieżny wygląd, wyostrzoną linię oraz dynamiczne silniki i najlepszy w historii Renault układ jezdny” z czterema kołami skrętnymi (4-Control). Zalety te sprawiły, że – zdaniem jury plebiscytu – tym autem naprawdę chce się jeździć i właśnie to jest w nim najbardziej sexy. Jury tegorocznej edycji plebiscytu Samochód Roku Playboya przyznało nagrody w 13 kategoriach, m.in.: Moc Wrażeń, Luksus i Sport, Auto dla dziewczyny Playboya, Auto z seksem, Auto dla rodziny Playboya, Auto na każdą drogę, Auto na każdą okazję, Styl i Piękno czy Auto Legenda. Tytuł Samochodu Roku Playboya 2009 otrzymało BMW serii 7.

Renault Laguna Coupe jest trzecim autem w gamie Laguny III. Wywodząca się od concept-caru Fluence, Laguna Coupe przypomina swoją linią show car Laguna Coupe Concept, z którego przejęła wszystko co najważniejsze: naturalną elegancję, prostą linię, niezwykle sprawny układ jezdny z 4 kołami skrętnymi, cechujący się doskonałymi osiągami silnik V6 dCi. Auto zostało również wyposażone w zaawansowane technologie najwyższej klasy dostępne w tym segmencie, w szczególności Bose® Sound System oraz system nawigacji Carminat Bluetooth® DVD. Wprowadzenie Laguny Coupe oznacza oficjalny powrót Renault do segmentu wysokiej klasy coupe. Jest to czwarty i chyba najbardziej spektakularny etap programu Laguny III obejmujący wprowadzenie wersji hatchback w październiku 2007 roku, Grandtour – w styczniu 2008 roku oraz wersji GT wyposażonej w układ jezdny 4-Control z 4 kołami skrętnymi – w kwietniu 2008 roku.

Źródło: Reanult