Renault w Genewie

Renault w Genewie05.03.2009
Aktualności Renault na Salonie Samochodowym w Genewie: jeszcze młodsza i bardziej sportowa gama, w skład której wejdzie nowe Clio, Clio Grandtour i Clio Renault Sport, nowe modele Grand Scenica, Scenica, Megane Grandtour i Megane Renault Sport i inne.

NOWE RENAULT CLIO I CLIO GRANDTOUR - NOWY LIDER
Z okazji Salonu w Genewie, Renault prezentuje najnowszą generację swojego bestsellera, nowego Renault Clio, w wersji hatchback i kombi. Renault Clio podbiło serca licznych i wiernych klientów na całym świecie dzięki swojemu stylowi, oferowanemu komfortowi, uniwersalnemu charakterowi, poziomowi bezpieczeństwa i poziomowi wyposażenia godnemu pojazdów z wyższych segmentów. Dodatkowo należy podkreślić, że rygorystycznie przestrzegana jakość wykonania sprawiła, że Clio jest jednym z najbardziej niezawodnych modeli w swoim segmencie.

Renault w Genewie 1 W odpowiedzi na oczekiwania klientów, Nowe Renault Clio oferuje nowy design, trzy wersje samochodów sportowych i Carminat TomTom®, pierwszy zintegrowany system nawigacji satelitarnej GPS w bardzo atrakcyjnej cenie.

NOWE CLIO RENAULT SPORT: KOMPAKTOWE SPORTOWE AUTO O DWÓCH OBLICZACH
Od ponad 10 lat wersja Renault Sport, najlepiej sprzedającego się modelu marki, jest jednogłośnie uznawana przez pasjonatów samochodów za jeden z najlepszych sportowych samochodów w tym segmencie, a także jeden z tych, których prowadzenie dostarcza największej przyjemności. Nawiązując do tych sukcesów Renault zaprezentuje po raz pierwszy na Salonie w Genewie Nowe Clio Renault Sport. Aby lepiej spełnić oczekiwania klientów i zapewnić lepsze dostosowanie się do sposobu użytkowania samochodu Clio Renault Sport będzie obecnie dostępne w dwóch wersjach: Sport (przy czym nazwa może się różnić w zależności od kraju) i Cup.

Obie te wersje to prawdziwe Clio Renault Sport – kompaktowy, sportowy samochód bijący rekordy sprzedaży w tej kategorii od 2000 roku, którego ponad 70 tys. egzemplarzy jeździ po całym świecie. Dzięki doskonałemu zawieszeniu, układowi hamulcowemu i kierowniczemu oraz precyzyjnie działającej skrzyni biegów Clio III Renault Sport jest uznawane przez najbardziej wymagających amatorów sportowej jazdy za wzorcowe.

CZTERY NOWE MODELE
Renault prezentuje jednocześnie cztery nowe modele z segmentu C, który jest filarem europejskiego rynku: Grand Scenica, Scenica, Megane Grandtour i Megane Renault Sport. Nowe Renault Grand Scenic (5- i 7-miejscowe) będzie dostępne w Europie Zachodniej od końca kwietnia 2009 roku.

Renault w Genewie 2 Będzie to trzeci samochód z gamy Nowego Megane po hatchbacku i coupe. Po nim pojawi się Nowe Renault Scenic i Nowe Renault Megane Grandtour (w czerwcu 2009 roku, w zależności od rynku), a następnie na jesieni Nowe Megane Renault Sport.

W ciągu niespełna roku Renault odnowi więc niemal całą swoją ofertę kompaktowych samochodów, będzie dysponował jedną z najmłodszych gam na rynku, jak również największą ofertą vanów w Europie obejmującą sześć modeli (Renault Modus, Grand Modus, Renault Scenic, Grand Scenic, Renault Espace, Grand Espace).

NOWE RENAULT MEGANE GRANDTOUR: POŁĄCZENIE PRZYJEMNEGO Z POŻYTECZNYM
Gama Megane wzbogaci się o nowy model o wyraźnie odmiennym charakterze: Nowe Renault Megane Grandtour. Dzięki dynamicznej i eleganckiej linii Nowe Renault Megane Grandtour ma sportowy wygląd i posiada wiele zalet użytkowych. Nowe Renault Megane Grandtour dysponuje wieloma zaawansowanymi technologicznie systemami, w tym nowym wbudowanym systemem nawigacji w bardzo atrakcyjnej cenie - Carminat TomTom®, pierwszym tego typu systemie nawigacji na rynku.

Wydłużenie rozstawu osi oraz tylnego zwisu w stosunku do Megane zapewniło większą ilość miejsca dla pasażerów i bagażu. Nowe Renault Megane Grandtour dysponuje szeroką ofertą silników mogących się poszczycić wysokimi osiągami, a jednocześnie przyjaznych dla środowiska, w tym nowym silnikiem TCe 130.

Renault w Genewie 3 NOWE RENAULT SCENIC I GRAND SCENIC - DYNAMICZNE VANY O KOMFORTOWYM WNĘTRZU
Nawiązując do sukcesu Scenica I – pioniera w tej kategorii – i Scenica II oraz unikalnego know-how pozwalającego zapewnić dużą ilość miejsca i komfort, Renault odnawia swoją ofertę i wprowadza wiosną 2009 roku (w zależności od rynku): Nowe Renault Grand Scenic (5- i 7-miejscowe) oraz Nowe Renault Scenic (5-miejscowe). Nowe Renault Scenic i Nowe Renault Grand Scenic cechuje dynamiczny i oryginalny design. Pod względem ilości miejsca, komfortu, schowków, możliwości zmiany konfiguracji i zaawansowanego technologicznie wyposażenia z pewnością wyznaczą one nowe standardy w segmencie kompaktowych vanów.

NOWE MEGANE RENAULT SPORT - 250 KM CZYSTEJ PRZYJEMNOŚCI
Nowe Megane Renault Sport, jako godny spadkobierca długiej tradycji sportowych samochodów marki Renault, wyróżnia się osiągami i wyjątkowym trzymaniem się drogi. Wyposażone w silnik o mocy 250 KM oraz dysponujące ofertą dwóch zawieszeń: Sport i Cup – z samoblokującym mechanizmem różnicowym, Nowe Megane Renault Sport zapewnia ekstremalną przyjemność jazdy. Również jego design świadczy o wyraźnie sportowym charakterze tego auta.

Podobnie jak w Megane F1 Team R26 i Megane R26.R, w Nowym Megane Renault Sport wykorzystano bogate doświadczenie Renault Sport Technologies w zakresie produkcji seryjnych samochodów sportowych.

RENAULT CARMINAT
Firma Renault, która już w 1982 roku podjęła pionierskie działania i zrealizowała projekt badawczy o nazwie Atlas, opracowuje i dąży do masowego wprowadzenia nawigacji w przemyśle samochodowym od ponad 25 lat. W 1994 roku przeprowadzono pierwsze europejskie testy drogowe systemu Carminat w Renault Safrane. Już w następnym roku firma stała się pierwszym producentem oferującym w pełni zintegrowanie systemy nawigacji. Od tamtego czasu wykonano liczne badania coraz to nowszych wersji systemu.

Renault w Genewie 4Przyświecała im jak zawsze wola zapewnienia lepszego wsparcia podczas jazdy w celu podniesienia bezpieczeństwa.

Obecnie Renault proponuje przełomową ofertę – wprowadza na rynek doskonały, wbudowany system nawigacji w cenie poniżej 500 euro (cena na rynku polskim aktualnie nieznana). Carminat TomTom® to połączenie doświadczenia pioniera w dziedzinie pokładowych systemów nawigacji i know-how lidera w zakresie przenośnych systemów nawigacji.

RENAULT I OCHRONA ŚRODOWISKA – DĄŻENIE DO ZEROWEJ EMISJI
Wieloletnie wysiłki pozwoliły Renault ponownie zająć pod koniec 2008 roku miejsce wśród trzech producentów mogących poszczycić się najniższą emisją CO2. 60% samochodów sprzedanych w Europie przez Grupę (Renault i Dacia) w 2008 roku stanowiły auta emitujące poniżej 140 g CO2/km (w porównaniu do 48% w 2007 roku). 20 % samochodów sprzedawanych obecnie przez Grupę w Europie, emituje poniżej 120 g CO2/km. Jednocześnie Renault kontynuuje realizację strategii zdecydowanego zmniejszenia emisji CO2 i prowadzi prace nad samochodem elektrycznym.

Z.E. Concept (Zero Emission Concept) to samochód elektryczny by Renault - sprawny i prosty w użytkowaniu samochód o zerowej emisji. Opracowany na bazie nowego Renault Kangoo Be bop, Z.E. Concept został zaprojektowany jako samochód elektryczny – w celu zmniejszenia zużycia energii do koniecznego minimum przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego komfortu.

Zdjęcia z ekspozycji Renault w Genewie na naszym fotoblogu.

Źródło: Renault