Francuskie, zielone taksówki w Londynie?

Francuskie, zielone taksówki w Londynie?10.03.2009
Greentomatocars, lider w dziedzinie ekologicznego przewozu osób i Alians Renault-Nissan ogłosiły rozpoczęcie współpracy w zakresie transportu o zerowej emisji spalin. Jest to jedna z inicjatyw poprzedzających upowszechnienie transportu elektrycznego.

Wprowadzenie w 100 procentach elektrycznych środków transportu w Londynie, pozwoli odkryć szerokiej grupie osób zalety pojazdów o zerowej emisji spalin.

Obie strony, które podpisały porozumienie, rozpoczną promocję samochodów elektrycznych oraz prace na rzecz rozwoju infrastruktury punktów ładowania akumulatorów w brytyjskiej stolicy. Porozumienie ma na celu również zdefiniowanie warunków udostępnienia samochodów elektrycznych przez Alians Renault-Nissan firmie Greentomatocars.

Greentomatocars, przedsiębiorstwo mające swoją siedzibę w Londynie, oferuje wynajem samochodów przyjaznych dla środowiska i korzysta z najbardziej ekologicznych samochodów dostępnych na rynku. Obecnie firma dysponuje flotą pojazdów hybrydowych i bezustannie odnawia swoją flotę w celu zminimalizowania negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Technologie hybrydowe są obecnie najlepszym rozwiązaniem pod względem ograniczenia emisji spalin w miastach. Jednak odkąd pojawiła się alternatywa w postaci pojazdów o zerowej emisji, mamy nadzieję, że będziemy pierwszymi, którzy z niej skorzystają. Projekt samochodów elektrycznych Aliansu idzie również w tym kierunku – mówi Jonny Goldstone, szef Greentomatocars.

Źródło: Renault