Nowe Renault Clio

Nowe Renault Clio18.05.2009
Nowe Renault Clio dysponuje wszelkimi atutami, aby wyznaczyć nowy standard na rynku. Renault prezentuje najnowszą generację swojego bestsellera - Nowe Renault Clio w wersji hatchback i kombi. Oba modele otwierają nowy rozdział sagi Clio, ...

...wprowadzonego w 1990 roku (Clio Storia) i cieszącego się niesłabnącym sukcesem. W ciągu 20 lat w ponad 100 krajach sprzedano prawie 10 milionów aut tego modelu. W Polsce Clio III wprowadzono w październiku 2005 roku i od tego czasu do końca kwietnia 2009 roku sprzedano 17 354 sztuki w tym 2828 Clio Grandtour.

Nowe Renault Clio 1 Design Nowego Renault Clio nawiązuje do dynamicznej stylistyki przodu Nowego Renault Megane. Wersja kombi wyróżnia się dużą ładownością. Wnętrze charakteryzuje się doskonałą jakością wykończenia i wysokim poziomem komfortu.

Już w chwili wprowadzenia Nowego Renault Clio na rynek pojawią się także dwie wersje sportowe: nowa wersja GT oraz wersja Clio Renault Sport (dostępna także z zawieszeniem typu CUP). Wyróżniające się rasową linią Renault Clio GT jest wyposażone w specjalne zawieszenie i mocny, nowy silnik benzynowy 1.6 16V 125 KM.

Nawigacja Carminat TomTom(R) otwiera przed klientami Nowego Renault Clio nową wizję mobilności. Nowy, całkowicie zintegrowany z autem system nawigacji łączy w sobie najlepsze cechy dwóch oferowanych na rynku rozwiązań: nawigacji przenośnej i nawigacji wbudowanej. Nawigacja Carminat TomTom(R) dysponuje większym od systemów przenośnych kolorowym ekranem (5,8", tj. około 15 cm), niezawodnym systemem naprowadzania z szeregiem funkcji ostrzegawczych, takich jak informacje o ruchu drogowym, ograniczeniach prędkości czy fotoradarach (zależnie od kraju).

Nowe Renault Clio 2System jest kompatybilny z gamą radioodtwarzaczy Nowego Renault Clio. Carminat TomTom(R) jest dostępny w standardzie w specjalnej, bogato wyposażonej serii limitowanej Tech Run lub w opcji za cenę 1990 zł.

Nowe Renault Clio posiada wszystkie uznane zalety modelu Clio, które stanowią już swoisty standard w tej kategorii. Jego sukces oraz uniwersalny charakter można wyjaśnić wysokim poziomem komfortu i bezpieczeństwa, doskonałym zachowaniem na drodze, ofertą silników oraz wyposażenia godną pojazdów z wyższego segmentu. Dzięki rygorystycznie przestrzeganej jakości wykonania, Clio jest również jednym z najbardziej niezawodnych modeli w swoim segmencie.

Podobnie jak poprzednia generacja, Nowe Renault Clio jest produkowane we Flins (Francja), Valladolid (Hiszpania) i w Bursie (Turcja).

Źródło: Renault