Renault przedłuża produkcję Clio Storia

Renault przedłuża produkcję Clio Storia30.06.2009
Firma Renault zdecydowała o przedłużeniu produkcji modelu Clio Storia (Campus) we Flins aż do grudnia 2009 roku, a nie do października 2009 roku, jak przewidywano wcześniej. Decyzja ta jest związana z wynikami sprzedaży Clio Storia (Campus), ...

...przewyższającymi prognozy dzięki stosowanej w Europie premii za złomowanie. Stosowane w wielu krajach europejskich premie za złomowanie ciągle sprzyjają sprzedaży modeli z segmentów A i B, a w szczególności Clio Storia (Campus).

Fabryka we Flins ponadto kontynuuje produkcję Nowego Clio, aktualnego bestsellera Renault. Gama tego modelu została właśnie całkowicie odnowiona: ma nowy design, nowe wersje wyposażenia np. sportową GT i może być wyposażona w system Carminat TomTom® - najtańszą z dostępnych na rynku wbudowaną nawigację w języku polskim.

Renault zapowiedziało 20 marca 2009 roku powrót części produkcji Clio Storia (Campus) do Flins. Wcześniej od 2008 roku produkcja na potrzeby Europy odbywała się wyłącznie w Słowenii, w Novo Mesto. To działanie ma na celu uwolnienie zdolności produkcyjnych w miejscowości Novo Mesto dla zwiększenia produkcji Nowego Twingo, jednego z najlepiej sprzedających się obecnie modeli Renault.

Źródło: Renault