Twingo Rip Curl - wersja limitowana

Twingo Rip Curl - wersja limitowana30.06.2009
Od 2007 roku w około dwudziestu krajach sprzedano ponad 41 000 sztuk Clio Rip Curl. Firma Renault, zachęcona tym sukcesem, kontynuuje współpracę z marką Rip Curl, renomowanym producentem sprzętu i odzieży sportowej dla surferów ...

...oraz miłośników snowboardu i oferuje Twingo by Rip Curl. Seria limitowana o nazwie Rip Curl zastąpiła w ofercie rynku polskiego i krajów bałtyckich wersję Dynamique. Samochód wyróżnia się dodatkowo naklejkami Rip Curl umieszczonymi na obudowach świateł przeciwmgłowych, tylnym słupku i tylnej klapie.

Twingo Rip Curl - wersja limitowana 1 W kabinie wprowadzono nowy wystrój w stylu Rip Curl wyróżniający się specjalną tapicerką z wyszywanym logo Rip Curl oraz nakładkami na progi z napisami Rip Curl. Nowy czerwony odcień lakieru podkreśla dynamiczny charakter samochodu. Kolor ten odnajdziemy również we wnętrzu na włącznikach klimatyzacji, obramowaniu prędkościomierza oraz obudowie przenośnego schowka na drobne przedmioty typu organizer box.

Współpraca firmy Rip Curl i Renault odzwierciedla wspólne przywiązanie obu marek do wolności i ochrony środowiska. Dlatego też Renault wspiera finansowo fundację Rip Curl Planet objętą patronatem WWF. Twingo by Rip Curl spełnia jednocześnie trzy kryteria decydujące o przyznaniu znaku Renault eco². W ofercie dostępne jest z silnikiem 1.2 16V 75 KM, który emituje do atmosfery 135 g CO2/km (co oznacza spalanie w cyklu mieszanym 5,7 l/100 km).

W Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii seria jest oferowana z silnikiem 1.2 16V 75 KM. Samochód kosztuje na polskim rynku 40 700 zł. Seria limitowana Twingo Rip Curl jest również dostępna na rynkach Francji, Niemiec, Włoch, Belgii, Portugalii, Austrii, Węgier i Republiki Czeskiej.

Źródło: Renault