Jakość według Renault

Jakość według Renault17.08.2009
Odwiedzając nową stronę http://www.renault-quality.com/pl/ można przekonać się, że solidność i niezawodność aut francuskiego koncernu to wynik precyzyjnie zaplanowanych działań ...

Zapewnienie najwyższego poziomu jakości, zarówno pod względem produktów jak i oferowanych usług, jest celem strategicznym Renault. Odwiedzając nową stronę http://www.renault-quality.com/pl/ można przekonać się, że solidność i niezawodność aut francuskiego koncernu to wynik precyzyjnie zaplanowanych działań. Ich efektem jest uznanie francuskiego koncernu przez niezależne instytucje za jednego z liderów jakości. Miernikiem jakości samochodu jest dla Renault zadowolenie klienta, a wysoka jakość to składowa czterech etapów. Zarówno podczas produkcji samochodów jak i w obsłudze posprzedażnej oraz samej eksploatacji pojazdu Renault zobowiązuje się:
- Słuchać – czyli przekształcać potrzeby klientów w rzeczywistość.
- Zapewniać – brak usterek poprzez ofertę niezawodnych i solidnie wykonanych pojazdów.
- Trwać – czyli produkować samochody nie ulegające awariom i dobrze starzejące się.
- Służyć – poprzez dotrzymywanie zobowiązań wobec klienta, zapewnienie mu profesjonalnej obsługi w trakcie użytkowania samochodu oraz odpowiadanie na pytania i wątpliwości.

Profesjonalizm, kompetencje i doświadcznie przy tworzeniu każdego modelu dają gwarancję niezawodności na każdym etapie życia samochodu. Przykładem tego była choćby produkcja jednego z najnowszych modeli w gamie Renault – Megane. Przed wprowadzeniem do sprzedaży 100 aut zostało poddanych testowi, podczas którego, jeżdząc non stop 24 godziny na dobę przez trzy miesiące pokonało trasę odpowiadającą 5 milionom kilometrów!

Najwyższe standardy w dziedzinie jakości Renault znajdują potwierdzenie w ocenach niezależnych instytucji. W raporcie niemieckiej organizacji DEKRA z grudnia 2008 roku, Renault Clio zajęło pierwsze miejsce pod względem niezawodności (dla samochodów z przebiegiem od 0 do 50 tys. km). Według niemieckiego raportu ADAC opublikowanego w kwietniu 2009 roku, Renault Laguna zajęło drugie miejsce pod względem niezawodności, a od trzech lat zielone oznakowanie, jakim określa się kategorię wysoka niezawodność w tym raporcie, otrzymują także Renault Twingo, Clio, Modus, Kangoo, Megane oraz Scenic.

Źródło: Renault