Zmiana kierowcy w ING Renault F1 Team

Zmiana kierowcy w ING Renault F1 Team20.08.2009
ING Renault F1 Team ogłosił jakiś czas temu, że Nelson Piquet w trybie natychmiastowym został zwolniony ze swoich zobowiązań wobec zespołu. Odejście kierowcy jest wynikiem obustronnego porozumienia. Miejsce Nelsona Piquet zajął ...

...Francuz – Romain Grosjean – który wystartuje obok Fernando Alonso już w najbliższy weekend podczas Grand Prix Walencji. Grosjean będzie się ścigał w zespole przez pozostałą część sezonu 2009.

Zmiana kierowcy w ING Renault F1 Team 1 Dotychczas Romain Grosjean był trzecim kierowcą w teamie, co pozwoliło mu zdobyć niezbędne doświadczenie i w pełni zintegrować się z zespołem. Dwudziestotrzylatek współpracuje z Renault od 18. roku życia, a w 2006 roku – po zdobyciu tytułu francuskiej formuły Renault – został objęty programem rozwoju kierowców Renault (RDD). W 2007 roku zdobył mistrzostwo Formuły 3 serii europejskiej, a w roku 2008 tytuł GP2 serii azjatyckiej. W tegorocznym sezonie jeździł w zawodach serii GP2 w zespole Barwa Addax, gdzie zaprezentował swoje możliwości, dwukrotnie zwyciężając.

Z radością dajemy Grosjeanowi szansę na starty w zespole. To ogromny talent i spodziewamy się, że, jeżdżąc razem z Fernando, pokaże co potrafi, tym bardziej, że planujemy podjąć bardziej agresywną walkę w drugiej części sezonu. Chcemy również podziękować Nelsonowi za jego pracę w zespole i życzyć mu wszystkiego najlepszego w przyszłości – powiedział Flavio Briatore, Dyrektor Zarządzający ING Renault F1 Team.

Jestem bardzo dumny i nie mogę się doczekać chwili kiedy usiądę za kierownicą R29 i pomogę zespołowi zdobyć jak najlepszy wynik. Zaszczytem jest dla mnie również możliwość współpracy z Fernando, a debiut w Formule 1 u boku dwukrotnego mistrza świata jest niezwykle motywujący – powiedział Romain Grosjean. [AKAPIT} Stanowisko trzeciego kierowcy w zespole obejmie Brazylijczyk Lucas Di Grassi, który będzie nadal jeździł w wyścigach serii GP2.

Źródło: Renault