Euro NCAP przyznaje 4 gwiazdki dla Kangoo

Euro NCAP przyznaje 4 gwiazdki dla Kangoo09.12.2003
Po serii testów na zderzenia czołowe i boczne Euro NCAP przyznało Kangoo 4 gwiazdki. Kangoo jest pierwszym samochodem z tej kategorii testowanym przez niezależną organizację. Tym samym model umacnia zajmowaną pozycję lidera ...

Po serii testów na zderzenia czołowe i boczne Euro NCAP przyznało Kangoo 4 gwiazdki. Kangoo jest pierwszym samochodem z tej kategorii testowanym przez niezależną organizację. Model ten odniósł duży sukces handlowy i umacnia zajmowaną pozycję lidera w segmencie rodzinnych samochodów rekreacyjnych.

Euro NCAP przyznaje 4 gwiazdki dla Kangoo 1 Kangoo może być wzorem w swoim segmencie pod względem bezpieczeństwa. Niezależna organizacja Euro NCAP przyznała mu 4 gwiazdki i 26 punktów na 37, w tym 25 dzięki wynikom uzyskanym przez samochód w zderzeniu czołowym i bocznym zderzeniu z przeszkodą.

Konstrukcja przedniej części samochodu zapewnia lepsze rozproszenie energii podczas zderzenia. Składająca się w razie zderzenia kolumna kierownicy zmniejsza ryzyko jej przesunięcia do wnętrza kabiny, chroniąc dolne kończyny kierowcy. Eksperci Euro NCAP pozytywnie ocenili również konstrukcję deski rozdzielczej. Strefy pochłaniające energię zmniejszają ryzyko obrażeń nóg osób siedzących z przodu. Usztywniono również fotele, aby zapewnić stabilność ich zachowania. W przypadku zderzenia bocznego znajdujące się w drzwiach paddingi zapewniają dobrą ochronę miednicy i jamy brzusznej.

Kangoo jest również wyposażone w System Renault Protection, obejmujący dwie czołowe poduszki powietrzne o regulowanym ciśnieniu dla kierowcy i pasażera oraz pasy z napinaczami i ogranicznikami napięcia do poziomu 400 daN na przednich miejscach. W opcji dostępne są również boczne poduszki powietrzne na wypadek zderzenia bocznego. Wszystkie trzy tylne miejsca są wyposażone w 3-punktowe pasy bezpieczeństwa z ogranicznikami napięcia do 600 daN. Na centralnym miejscu znajduje się system mocowania fotelików dla dzieci. Samochód jest również wyposażony w sygnał dźwiękowy przypominający o zapięciu pasów.

Kolejne trofeum

W 2001 roku niemiecki automobilklub ADAC przetestował samochody z tego segmentu stosując metodę zbliżoną do Euro NCAP. Po zakończeniu tych testów już wówczas Kangoo otrzymało 4 gwiazdki uzyskując tytuł "najbezpieczniejszego samochodu w tej klasie".

Po 6 latach sprzedaży i sprzedaniu 1.4 miliona sztuk tych pojazdów, produkowanych w ilości 1000 aut dziennie, Kangoo jak zawsze zachowuje przewagę nad konkurencją…

Renault : producent mogący poszczycić się największą ilością gwiazdek Euro NCAP

Gama Renault reprezentuje obecnie najwyższy poziom bezpieczeństwa biernego na rynku. W ofercie obejmującej 8 modeli, pięć modeli uzyskało 5 gwiazdek i tytuł "najbezpieczniejszego samochodu w tej klasie". Dwa inne mają 4 gwiazdki, świadczące o również bardzo dobrym poziomie bezpieczeństwa. Przypomnijmy, że najwyższą notę w historii Euro NCAP, we wszystkich kategoriach uzyskał Espace IV.

- Espace IV - 5 gwiazdek - "najbezpieczniejszy samochód w tej klasie"(2003)
- Vel Satis - 5 gwiazdek - "najbezpieczniejszy samochód w tej klasie"(2002)
- Laguna II - 5 gwiazdek - "najbezpieczniejszy samochód w tej klasie"(2003)
- Scénic II - 5 gwiazdek - "najbezpieczniejszy samochód w tej klasie"(2003)
- Mégane II - 5 gwiazdek - "najbezpieczniejszy samochód w tej klasie"(2002)
- Clio - 4 gwiazdki (2000)
- Kangoo - 4 gwiazdki (2003)
- Twingo - 3 gwiazdki (2003)

Źródło: Renault