TNT zainteresowane ekologicznymi Renault

TNT zainteresowane ekologicznymi Renault09.09.2009
W ramach międzynarodowego programu ochrony środowiska Planet Me - mającego na celu redukcję emisji CO2 - TNT bada możliwości wykorzystania samochodów marki Renault z napędem elektrycznym w swojej działalności na terenie Holandii.

Prace nad samochodami trwają, a gotowe do użytkowania pojazdy będą dostępne od roku 2011. Poprzez zredukowanie emisji spalin wytwarzanych przez swoją flotę samochodów na całym świecie, TNT zamierza zostać pierwszym na świecie przedsiębiorstwem świadczącym usługi pocztowe i kurierskie, które nie emituje zanieczyszczeń. TNT zdaje sobie sprawę, że w pracach nad stworzeniem jak najlepszej floty pojazdów najważniejsze jest zbadanie, przetestowanie i wykorzystanie różnorodnych, nowych technologii. Samochody z napędem elektrycznym są idealnym rozwiązaniem dla działalności dystrybucyjnej TNT w strefach miejskich.

"Współpraca z Renault przy opracowywaniu samochodów elektrycznych doskonale wpisuje się w nasze ambicje ograniczenia emisji CO2. Mamy zamiar użytkować samochody dostawcze Renault z napędem elektrycznym przy dystrybucji realizowanej przez TNT Post w Holandii" – wyjaśnił Ruben van Doorn, manager w biurze Dyrektora Generalnego TNT. "Wejście Renault na rynek samochodów elektrycznych może w znacznym stopniu przyspieszyć rozwój napędu elektrycznego i finansową atrakcyjność takiego środka transportu" – dodał Ruben van Doorn.

Pełna seria samochodów z napędem elektrycznym od 2011 roku
Renault niedawno przedstawiło swoją strategię dotyczącą samochodów elektrycznych zarządcom flot samochodowych. Dla Aliansu Renault-Nissan elektryczny samochód stanowi przełom technologiczny, który pozwoli na znaczną redukcję emisji CO2. Od roku 2011 dostępna będzie pełna gama samochodów z napędem elektrycznym.

"TNT jest ważnym graczem na rynku usług pocztowych i kurierskich, co oczywiście pociąga za sobą ogromne potrzeby transportowe. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z tak ambitnym partnerem i wprowadzać trwałe rozwiązania w zakresie transportu" – powiedział Thierry Sybord, Dyrektor Renault Holandia. "Razem dążymy do realizacji wspólnego celu: dokonania przełomu w dziedzinie ochrony środowiska, jednocześnie respektując kryteria Renault ECO2 i wymagania ekonomiczne" – dodał Thierry Sybord.

Źródło: Renault