Renault i Biotherm przedstawiają ZOE Z.E.

Renault i Biotherm przedstawiają ZOE Z.E.09.11.2009
Renault oraz należąca do Działu Produktów Luksusowych koncernu L’Oreal firma Biotherm nawiązały współpracę w ramach prac nad stworzeniem unikalnego samochodu koncepcyjnego - w 100% elektrycznego auta spa o zerowej emisji - ZOE Z.E.

Skierowany do klientów pokonujących na co dzień krótkie lokalne trasy i poszukujących auta, które zapewni im jazdę w zdrowych, komfortowych i sprzyjających dobremu samopoczuciu warunkach, ZOE Z.E. oferuje użytkownikom ekskluzywne i dające się w pełni dostosować do indywidualnych wymagań wnętrze. Stanowi on zapowiedź modelu seryjnego, który Renault zamierza wprowadzić do sprzedaży już w 2012 roku.

Renault i Biotherm przedstawiają ZOE Z.E. 1 ZOE Z.E. – ZERO EMISJI, PEŁEN KOMFORT PSYCHICZNY
Miejski, w 100% elektryczny samochód koncepcyjny ZOE Z.E. o zerowej emisji jest autem dla tych wszystkich użytkowników, którzy pragną dbać o środowisko, dbając równocześnie o siebie, także za kierownicą. Jego dach pokrywa inteligentna membrana, chroniąca wnętrze przed gorącem i zimnem i zapewniająca optymalne działanie klimatyzacji, z odzyskiem energii dzięki rozmieszczonym w układzie plastra miodu ogniwom fotowoltaicznym. Przód i tył pojazdu pokryty jest poliuretanową, żelową powłoką ochronną.

Ta druga skóra chroni elementy nadwozia najbardziej narażone na drobne uszkodzenia w ruchu miejskim. W samochodzie koncepcyjnym ZOE Z.E. zastosowane zostały najnowocześniejsze technologie filtrowania i oczyszczania powietrza w trosce o zdrowie pasażerów, ich dobre samopoczucie i zachowanie pięknej skóry.

Kierowca ma do wyboru 3 tryby ładowania akumulatorów:
- ładowanie standardowe: w ciągu 4 do 8 godzin, za pomocą gniazda umieszczonego na zewnątrz pojazdu,
- ładowanie szybkie: w ciągu 20 minut, za pomocą tego samego gniazda, w specjalnych punktach ładowania,
- unikalny system Quickdrop, czyli szybką wymianę akumulatorów − w ciągu 3 minut na stacjach wymiany akumulatorów.

Renault i Biotherm przedstawiają ZOE Z.E. 2 ZOE Z.E zapewnia użytkownikom następujące unikalne korzyści:
1- Właściwe nawilżenie skóry: klimatyzacja, w przypadku której konstruktorzy skupiają się zazwyczaj na utrzymaniu zadanej temperatury, została całkowicie zmodyfikowana, aby chronić skórę przed wysuszeniem. ZOE Z.E. oferuje swoim pasażerom system inteligentnej klimatyzacji, regulującej stopień nawilżenia powietrza w kabinie.
2- Ochrona przed zanieczyszczeniem powietrza: dzięki czujnikowi zanieczyszczenia powietrza i filtrom przeciwpyłkowym, które w razie konieczności decydują o zamknięciu wlotów powietrza, pasażerowie ZOE ZE mogą cieszyć się idealnie czystym powietrzem w kabinie.
3- Rozpylanie aktywnych zapachów: elektrycznie sterowany system rozpylający unikalne, aktywne aromaty, dostosowane do aktualnych potrzeb kierowcy: dynamizujące rano, obniżające stres podczas powrotu z pracy i pobudzające czujność podczas jazdy nocą. Zapachy te, opracowane przez firmę Biotherm®, przekształcają kabinę auta w swoistą kapsułę spa oraz przyczyniają się do podtrzymania czujności pasażerów.

Renault i Biotherm przedstawiają ZOE Z.E. 3 Auta z napędem elektrycznym są przełomowym rozwiązaniem – to dostępne dla wszystkich środki transportu indywidualnego o zerowej emisji. Rozwiązanie to już obecnie cieszy się szerokim poparciem na całym świecie. Przejawia się w postaci ulg podatkowych uzależnionych od poziomu emisji CO2 oraz działań na rzecz budowy infrastruktury niezbędnej dla umożliwienia powszechnego korzystania z aut z napędem elektrycznym. Już w 2011 roku Renault rozpocznie seryjną sprzedaż całej gamy przystępnych cenowo pojazdów z napędem elektrycznym.

Źródło: Renault