Produkcja samochodu na bazie TWIZY Z.E

Produkcja samochodu na bazie TWIZY Z.E12.11.2009
Grupa Renault podjęła decyzję o produkcji nowego samochodu elektrycznego opracowanego na bazie Twizy Z.E. Concept w Valladolid, mieście leżącym około 150 km na północny zachód od Madrytu. Obecnie zakład ten jest jedyną fabryką ...

...produkującą modele Megane, Megane Grandtour, Modus i Grand Modus.Zakład nadwoziowo-montażowy w Valladolid został wybrany z uwagi na posiadane know-how oraz bogate doświadczenie w produkcji samochodów miejskich. Obecnie fabryka produkuje modele Modus i Grand Modus, jak również odbywa się tam część światowej produkcji Nowego Clio. Grupa Renault podjęła decyzję o wdrożeniu produkcji nowego samochodu w Hiszpanii, jak najbliżej rynku zbytu, jakim będzie Europa Zachodnia, aby uprościć procesy logistyczne. Produkcja nowego samochodu ruszy w 2011 roku.

Po Francji, gdzie poinformowano o uruchomieniu produkcji nowego samochodu miejskiego na bazie pojazdu koncepcyjnego Zoe Z.E., przyszła więc kolej na hiszpańską fabrykę Renault, która będzie przygotowywać się do seryjnej produkcji samochodu o zerowej emisji.

W ubiegłym miesiącu grupa Renault poinformowała także, że zakład w Valladolid od 2012 roku będzie produkował silnik spalinowy, a od 2013 roku nowy samochód z silnikiem spalinowym.

Grupa Renault, świadoma potrzeby zapewnienia ekologicznych środków transportu, podjęła decyzję o seryjnej produkcji pełnej gamy przystępnych cenowo pojazdów elektrycznych o zerowej emisji już w 2011 roku.

Źródło: Renault