Elektryczna wersja Kangoo z Maubeuge we Francji

Elektryczna wersja Kangoo z Maubeuge we Francji13.11.2009
Grupa Renault podjęła decyzję o rozpoczęciu produkcji przyszłej wersji elektrycznej dostawczego modelu Kangoo Express w zakładzie M.C.A. w Maubeuge, na północy Francji, w pierwszej połowie 2011 roku.

Samochód będzie produkowany na tej samej linii, co wersje z silnikami spalinowymi. W produkcji wersji elektrycznej wykorzystany zostanie know-how oraz sieć dostawców i logistyka stosowana w przypadku obecnego Kangoo. Zakład w Maubeuge od ponad dwudziestu lat specjalizuje się w produkcji samochodów dostawczych – są tu produkowane: Kangoo, Kangoo Express i Kangoo be bop. Zakład doskonale potrafi się dostosować do produkcji różnorodnych modeli (wersji krótkich, długich, przeszklonych, nieprzeszklonych, itd.) oraz zróżnicowanego popytu.

Elektryczna wersja Kangoo z Maubeuge we Francji 1 Decyzja ta pozwoli Grupie na szybkie wprowadzenie nowego modelu do produkcji przy jednoczesnym zagwarantowaniu wysokiego poziomu jakości.

Przyszłe Kangoo elektryczne, którego zapowiedzią są koncepcyjne modele Kangoo be bop Z.E. i Kangoo Z.E. Concept, to lekki samochód dostawczy dla firm, przeznaczony głównie do eksploatacji w mieście i strefie podmiejskiej. Auto jest nie tylko przyjazne dla środowiska, ale wyróżnia się również doskonałymi łącznymi kosztami użytkowania (T.C.O. − Total Cost of Ownership), dzięki czemu będzie atrakcyjną ofertą zarówno dla klientów indywidualnych, jak i flotowych.

Grupa Renault podała już do wiadomości, że w 2012 roku uruchomi we Flins produkcję nowego modelu opracowanego na bazie Zoe Z.E. Concept oraz poinformowała o zamiarze wejścia do francuskiej spółki joint venture zajmującej się badaniami, produkcją i recyklingiem akumulatorów do samochodów elektrycznych. Zapowiadając uruchomienie produkcji przyszłego elektrycznego Kangoo w Maubeuge, Renault potwierdza centralną rolę Francji w realizacji strategii rozwoju samochodów o zerowej emisji.

Źródło: Renault