Renault Fluence już w styczniu na polskim rynku

Renault Fluence już w styczniu na polskim rynku07.12.2009
Już 8 stycznia na polskim rynku zadebiutuje nowy model Renault - Fluence. Z okazji premiery samochód oferowany będzie w specjalnej, bardzo atrakcyjnej cenie, z wyjątkowo bogatym wyposażeniem już w pierwszej wersji.

Renault Fluence ma ambicje stać się najatrakcyjniejszą ofertą w swojej kategorii. Nowy model o płynnej i eleganckiej linii nadwozia wzmocni ofertę Renault w segmencie C na rynkach całego świata. Ze względu na swoje wymiary i wyposażenie jest on klasyfikowany na granicy segmentu kompaktowych samochodów rodzinnych − segmentu C oraz D.

Cechą, która wyróżnia najnowszy model Renault, jest bogata oferta wyposażenia seryjnego. Już w pierwszej wersji Expression oferowane są m.in.: klimatyzacja, radioodtwarzacz CD z MP3, system ESP z funkcją zapobiegania poślizgowi kół ASR, czołowe poduszki kierowcy i pasażera, boczne poduszki z przodu, poduszki kurtynowe, ABS z systemem wspomagania nagłego hamowania AFU i elektronicznym korektorem siły hamowania EBD, komputer pokładowy, światła przeciwmgłowe. Ponadto w wyposażeniu seryjnym znajduje się wiele elementów wpływających na indywidualny wygląd Renault Fluence: chromowana końcówka układu wydechowego oraz zewnętrzne klamki drzwi i obudowy lusterek bocznych w kolorze nadwozia.

Poza wyjątkowo rozbudowanym standardowym wyposażeniem, wersja Privilege oferuje dodatkowo m.in.: system wspomagania parkowania tyłem, automatyczną klimatyzację dwustrefową, kartę Renault Hands Free, żaluzje przeciwsłoneczne.

Renault Fluence jest wyposażone w gamę nowoczesnych i dynamicznych jednostek napędowych. Na polskim rynku dostępne będą trzy wersje silnikowe:
- 1.6 16V o mocy 110 KM z 5-biegową skrzynią biegów
- 1.5 dCi 85 z 5-biegową skrzynią biegów (gama Renault eco2)
- 1.5 dCi 105 z 6-biegową skrzynią biegów (gama Renault eco2)

Z okazji premiery Renault Fluence oferowane będzie w specjalnych cenach, w zależności od wersji, będą się one mieścić w zakresie od 54 900 zł do 71 100 zł.

Źródło: Renault