Renault zostaje w Formule 1

Renault zostaje w Formule 118.12.2009
Renault podjęło decyzję o pozostaniu w Formule 1 przy wsparciu nowego partnera strategicznego, Genii Capital, luksemburskiej spółki specjalizującej się w nowych technologiach, zarządzaniu wizerunkiem marki i sporcie motorowym.

Po zakupieniu przez Genii Capital znacznego udziału w Renault F1 Team, partnerzy będą wspólnie zarządzać zespołem. List intencyjny podpisany przez obie firmy zostanie sfinalizowany na początku 2010 roku. W 2010 roku zespół zachowa swoją nazwę. Renault F1 Team nadal będzie zaopatrywany w silniki przez fabrykę z Viry-Châtillon, która przedłużyła także współpracę z zespołem Red Bull Racing.

"Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę powitać Genii Capital jako nowego partnera strategicznego i jestem przekonany, że ich entuzjazm i kompetencje handlowe uruchomią nową dynamikę dla zespołu, personelu i naszych partnerów. Informacja ta potwierdza także zaangażowanie i zaufanie Renault wobec organów administrujących wydarzeniami sportowymi w zakresie poprawy rozwoju ekologicznego Formuły 1. Biorąc pod uwagę zmiany przepisów w zakresie Formuły 1, Renault będzie mogło dostarczyć rozrywki swoim fanom, przy jednoczesnym wspieraniu mistrzostw skromniejszych i bezpieczniejszych. Udowodnimy kompetencje Renault w opracowywaniu niezawodnych samochodów, z osiągami i oszczędnych w zużyciu paliwa." – powiedział Bernard Rey, prezes Renault F1 Team.

Formuła 1 pozostaje jedną z trzech najbardziej medialnych dyscyplin sportowych na świecie, a Renault − jednym z jej flagowych zespołów, który regularnie zajmuje najwyższe stopnie podium. Dla firmy jest to niepowtarzalna okazja do umacniania wizerunku i prezentowania technologicznych osiągnięć, zwłaszcza na nowych, wschodzących rynkach. Innowacyjne technologie wykorzystywane w Formule 1 są także atutem dla gamy samochodów seryjnych Renault.

Źródło: Renault