Renault wprowadza nowe modele na rynek indyjski

Renault wprowadza nowe modele na rynek indyjski08.01.2010
Renault, które uczestniczy obecnie w targach Auto Expo 2010 w New Delhi, zapowiedziało wprowadzenie na rynek indyjski szerokiej gamy modeli samochodów. "Renault zawsze podkreślało swoją niezmienną wolę współpracy z Indiami. ...

...Ogromnie się cieszymy, że możemy ogłosić wprowadzenie do sprzedaży pełnej gamy pojazdów na rynek indyjski. Oznacza to, że zaplanowane w Indiach inwestycje, które przez pewien czas były zamrożone, zostały finalnie odblokowane i że już wkrótce będziemy świadkami wzmożonej działalności Renault na tym rynku. Zakład mieszczący się na obrzeżach Chennai, który należy do Aliansu Renault-Nissan, rozpoczął produkcję i stanowi główny atut naszej strategii rozwoju w Indiach" – powiedział Katsumi Nakamura, zastępca prezesa Renault s.a.s. na Azję i Afrykę.

Komentując ambitne plany Renault w Indiach, Marc Nassif, dyrektor generalny Renault India podkreślił: "W ciągu dwóch lat planujemy wprowadzenie kilku nowych modeli, a w ciągu czterech lat zaoferujemy klientom pełną gamę pojazdów. Samochody będą produkowane w Chennai. W roku 2011 zamierzamy wprowadzić do sprzedaży modele Fluence i Koleos. Nasza gama obejmie kluczowe segmenty rynkowe i będzie składała się z modeli Renault oraz z samochodów opracowanych na wspólnych płytach podłogowych Aliansu, w tym jednego crossovera. Wkrótce zakończymy również opracowanie projektu sieci dystrybucji."

Sheila Dikshit, sekretarz generalny rządu Delhi, dokonała uroczystego odsłonięcia elektrycznego pojazdu koncepcyjnego Renault Twizy, w swojej rezydencji w stolicy Indii. Dwumiejscowy pojazd Twizy – po raz pierwszy pokazywany poza Europą – to jeden z czterech samochodów z całkowicie elektrycznym napędem, przedstawionych przez Renault we wrześniu ubiegłego roku.

"Wiemy, że Pani Sheila Dikshit, sekretarz generalny, jest zwolenniczką inicjatyw na rzecz ochrony środowiska. To dla nas zaszczyt, że zechciała dokonać uroczystej odsłony elektrycznego pojazdu koncepcyjnego Twizy w Indiach" – oświadczył Katsumi Nakamura. – "Zaprezentowaliśmy Twizy, aby pokazać, że Renault prowadzi zaawansowane prace w kierunku realizacji projektów samochodów elektrycznych zarówno pod względem technologicznym jak i operacyjnym."

Źródło: Renault