Wyróżnione modele Renault

Wyróżnione modele Renault09.03.2010
Francuski magazyn motoryzacyjny L'Automobile opublikował ranking 100 najlepszych samochodów pod względem jakości i niezawodności. Wśród wyróżnionych aut znalazły się modele Renault, m.in.: Laguna, Megane, Twingo, Clio oraz Kangoo.

Każde auto zostało ocenione pod kątem niezawodności i jakości. Suma dwóch ocen dawała średnią, na podstawie której utworzono klasyfikację pojazdów w poszczególnych kategoriach. Wszystkie wymienione modele Renault znalazły się w Top 3 rankingu w swoich segmentach. Renault Twingo zwyciężyło w kategorii aut mini, zdobywając 17 na 20 możliwych punktów i wyprzedzając modele Kia Picanto oraz Fiat Panda. Renault Clio (17,2 punktów na 20), zajmując drugą pozycję w kategorii samochodów małych, ustąpiło miejsce jedynie Fordowi Fiesta. Również drugą lokatę – w kategorii aut familijnych – zajęło Renault Laguna z wynikiem 17,7 punktów na 20. Lepszy wynik od Laguny uzyskał jedynie Mercedes klasy C (17,8 na 20 punktów), trzecie miejsce w tej kategorii zajął Volkswagen Passat z wynikiem 17,5 na 20 punktów.

Kolejne modele Renault wyróżnione w plebiscycie francuskiego magazynu to Megane, które zajęło 3. lokatę w kategorii aut kompaktowych z wynikiem 17 na 20 punktów oraz Kangoo, które – w kategorii aut rekreacyjnych – również uplasowało się na 3. miejscu, zdobywając 16,2 na 20 punktów.

W rankingu doceniono też modele Dacii – Sandero zajęło 5. miejsce w kategorii aut małych (16,3 na 20 punktów), a Logan zdobył 8. lokatę w kategorii samochodów kompaktowych (16,3 na 20 punktów).

Ranking magazynu L’Automobile, powstał na bazie m.in. kwestionariuszy wysyłanych przez czytelników, informacji od partnerów magazynu – kierowników serwisów samochodowych, firm pomocy drogowej oraz zarządców flot, a także na podstawie testów prowadzonych przez dziennikarzy francuskiego magazynu.

Źródło: Renault