Dotrzymali słowa

Dotrzymali słowa30.05.2004
Simon Jean-Joseph i Jack Boyere dotrzymali słowa. Rozpoczęli II etap 61 Rajdu Polski bardzo szybko i wygrali pierwsze trzy odcinki specjalne dzisiejszego dnia. Załoga Renault Sport awansowała dzięki temu na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej ...

Simon Jean-Joseph i Jack Boyere dotrzymali słowa. Rozpoczęli II etap 61 Rajdu Polski bardzo szybko i wygrali pierwsze trzy odcinki specjalne dzisiejszego dnia. Załoga Renault Sport awansowała dzięki temu na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dotrzymali słowa 1 W Kotlinie Kłodzkiej pogoda od rana była doskonała. Załogi rozpoczęły rywalizację przy wysokiej temperaturze i w pełnym słońcu. Taka aura pozwałała na szybką jazdę samochodom w klasie Super 1600, napędzanym tylko na przednią oś. Z warunków tych skorzystał Simon Jean-Joseph, który wczoraj zapowiadał szybką jazdę i próbę odrobienia części strat. Kierowca Renault Sport słowa dotrzymał. Wygrał pierwsze trzy dzisiejsze odcinki i awansował na siódme miejsce.

"Dzisiejsze odcinki są bardzo szybkie i dlatego jestem trochę zaskoczony, że autem Super 1600 udało nam się pojechać tak dobrze. To jednak pokazuje jaki potencjał drzemie w naszym Clio. Wciąż żałuję wczorajszych strat, bo w tej chwili musimy dawać z siebie wszystko aby odrobić chociaż kilka sekund. Mam nadzieję, że podczas drugiej pętli uda nam się utrzymać dobre tempo i znów urwiemy rywalom trochę czasu" – powiedział Simon po 12 odcinku specjalnym.

Liderem rajdu pozostaje Leszek Kuzaj (Subaru Impreza Sti), drugie miejsce zajmuje Włoch Luca Pedersoli (Peugeot 306 Maxi) a trzecie Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer). Do zakończenia rajdu pozostało 7 odcinków specjalnych.

61 Rajd Polski – klasyfikacja po 12 odcinkach specjalnych:
1.Leszek Kuzaj/Maciej Szczepaniak – Subaru Impreza Sti
2.Luca Pedersoli/Daniele Vernuccio – Peugeot 306 Maxi – strata 20,8 sek
3.Michał Bębenek/Grzegorz Bębenek – Mitsubishi Lancer – strata 56,9 sek
4.Tomasz Kuchar/Krzysztof Gęborys – Mitsubishi Lancer – strata 1.20,7 min
5.Michał Sołowow/Maciej Baran – Mitsubishi Lancer – strata 1.22,4 min
6.Bruno Thiry/Nicolas Gilsoul – Citroen C2 – strata 1.29,1 min
...
7.Simon Jean-Joseph/Jack Boyere – Renault Clio S 1600–strata 1.40,5 min