Renault modernizuje fabrykę w Cordobie

Renault modernizuje fabrykę w Cordobie11.05.2010
Renault uruchomiło swoją całkowicie nową linię produkcyjną w fabryce Santa Isabel w Cordobie 15 marca 2010 roku. Fabryka dysponuje całkowicie nową, elastyczną linią, na której można produkować cztery modele: Clio, Symbol, Kangoo oraz nowy model, ...

...który pojawi się na rynku pod koniec 2010 roku. Produkcja w fabryce jest skierowana wyłącznie na rynek latynoamerykański i uzupełnia produkcję brazylijskiej fabryki w Kurytybie, w której wytwarza się takie modele jak: Sandero, Logan, Megane II, Scenic I i Master II. Inwestycje te mają na celu uzupełnienie planów biznesowych Renault w regionie, gdzie Grupa pragnie zwiększyć swoje udziały w rynku dzięki dopasowanej ofercie.

Tak jak we wszystkich fabrykach w grupie Renault, w Santa Isabel stosuje się System Produkcji Renault (SPR), który gwarantuje optymalne i jednorodne wyniki w zakresie jakości, kosztów i terminów na całym świecie.

Fabryka Santa Isabel w Cordobie w Argentynie została wybudowana w 1955 roku. W zakładzie wytwarzano na rynek latynoamerykański takie kultowe modele, jak: Dauphine, R4, R12 i ostatnio R11 i R21. Jako oddział należący w ponad 88% do Renault, fabryka wytwarza obecnie modele: Clio, Symbol i Kangoo. W 2009 roku fabryka wyprodukowała 67 530 samochodów. Na dzień 31 grudnia 2009 roku zatrudniała 1 719 pracowników.

Źródło: Renault