Limitowane Renault Laguna Monaco GP

Limitowane Renault Laguna Monaco GP09.06.2010
Nowa seria limitowana Renault Laguna Coupe Monaco GP po raz pierwszy została zaprezentowana w Genewie. Perłowobiały kolor nadwozia w połączeniu z czarnym dachem i lusterkami bocznymi oraz z ciemnymi 18-calowymi obręczami kół ...

...uzupełniają płynną i elegancką linię auta. Samochód jest dostępny w Polsce z silnikiem 2.0 dCi 180 KM i został seryjnie wyposażony w oferowany wyłącznie przez Renault układ jezdny z 4 kołami skrętnymi - 4Control.

Limitowane Renault Laguna Monaco GP 1 Sportowa i wyrafinowana linia
Linie auta, wywodzącego się od koncepcyjnego Fluence, przypominają kolorem i klasą nadwozie pojazdu zaprezentowanego we wrześniu 2007 roku we Frankfurcie: nowa seria posiada nadwozie i zewnętrze elementy dekoracyjne w kolorze białym perłowym, aluminiowe felgi 18-calowe Interlagos w unikalnym odcieniu "shadow black", czarne obudowy lusterek bocznych, tapicerkę z szarym stębnowaniem w stylu high tech, specjalne wykończenie deski rozdzielczej i wewnętrznych płatów drzwi oraz kierownicę GT. Z boku nadwozia i na osłonie chłodnicy znajduje się oznaczenie Monaco GP. Podobny napis jest również wyhaftowany na ciemnografitowej skórzanej tapicerce.

Auto o długości 4,64 m i szerokości 1,81 m cechuje się wyważonymi proporcjami, typowymi dla modeli coupe. Doskonale wymodelowana bryła auta zwraca uwagę sportowym wyglądem oraz naturalną elegancją. Oryginalny, polakierowany na czarno dach dodatkowo wzmacnia wrażenie płynnej linii, od rasowego przodu do mocno zarysowanych tylnych nadkoli.

Układ jezdny 4Control
4Control – układ jezdny z 4 kołami skrętnymi to niezwykle pomysłowe rozwiązanie, opracowane przez Renault Sport Technologies − stanowi seryjne wyposażenie Laguny Coupe Monaco GP. Zarówno w mieście jak i na krętych drogach układ jezdny z 4 kołami skrętnymi zapewnia doskonałą zwrotność, godną małych samochodów miejskich (promień skrętu taki jak w Renault Clio). Układ jezdny 4Control zapewnia większą stabilność auta oraz odpowiednie trzymanie się drogi typowe dla samochodu sportowego, a także gwarantuje niezrównane bezpieczeństwo (w razie konieczności nagłego hamowania, omijania niespodziewanej przeszkody lub hamowania w warunkach asymetrycznej przyczepności na śliskiej nawierzchni dzięki optymalnej regulacji ESC).

Limitowane Renault Laguna Monaco GP 2 Dynamiczny, elastycznie pracujący silnik
Oferowany na polskim rynku silnik wysokoprężny Laguny Coupe Monaco GP 2.0 dCi o mocy 180 KM (131 kW) jest wyposażony w filtr cząstek stałych i spełnia normy Euro5. Osiąga moment obrotowy 400 Nm przy 2000 obr./min i posiada wyraźnie wyczuwalny, stały zapas mocy przy wchodzeniu na wyższe obroty. W połączeniu z układem jezdnym 4Control gwarantuje doskonałe utrzymywanie kierunku jazdy. Zużycie paliwa jest stosunkowo niewielkie i wynosi 6,2 l/100 km w cyklu mieszanym (163 g CO2/km).

Oferta wysokiej klasy systemów nawigacji i urządzeń multimedialnych
Renault Laguna Coupe Monaco GP posiada w standardzie wysokiej klasy elementy wyposażenia:
- Nawigacja Carminat TomTom®: w modelach Renault, takich jak Megane czy Laguna, system jest dostępny z joystickiem sterującym, umieszczonym w konsoli środkowej i ekranem 5,8”. Łatwy w obsłudze, posiada wszystkie funkcje wysokiej klasy systemu nawigacji, m.in.: menu w języku polskim, dokładne mapy wyświetlane na dużym ekranie (14,7 cm lub 5,8’’), realistyczny obraz pasów ruchu (Advanced Lane Guidance), możliwość uzyskania informacji na temat natężenia ruchu drogowego czy też miejsc z ograniczeniem prędkości, informacje o fotoradarach (w zależności od obowiązujących w danym kraju przepisów) oraz bogate możliwości personalizacji ustawień. Dane można aktualizować przez Internet za pomocą aplikacji Tom Tom Home – pierwsza aktualizacja jest bezpłatna. Dzięki temu otrzymujemy kompleksowy, zintegrowany system nawigacji o doskonałych parametrach, prosty w obsłudze i dający nieograniczone możliwości personalizacji.
- Renault Laguna Coupe Monaco GP jest również wyposażone w system dźwiękowy hi-fi opracowany przez inżynierów Bose® we współpracy z działem konstruktorskim Renault.

Limitowane Renault Laguna Monaco GP 3Bose® Sound System obejmuje 10 głośników wyposażonych w magnesy neodymowe (cztery tweetery, cztery głośniki szerokopasmowe, głośnik wysokotonowy o średnicy 23 cm w tylnej półce) oraz wzmacniacz z układem cyfrowej obróbki sygnału dźwiękowego Bose® oraz 6-kanałowy equalizer z niezależną regulacją. System zapewnia czysty i mocny dźwięk bez zniekształceń, nawet przy wysokiej głośności. Podwójna antena gwarantuje wysoką jakość odbioru. Renault Laguna Coupe oferuje również bogate możliwości podłączenia urządzeń zewnętrznych
- Audio Connexion Box jest wyposażony w gniazdo USB i Jack 3’’5. Dostępna jest również technologia Bluetooth®, funkcja audio streaming oraz systemy odtwarzające pliki CD MP3/WMA.

Bogate wyposażenie i poziom komfortu w pełni odpowiadają sportowej elegancji Laguny Coupe Monaco GP:
- Wspomaganie prowadzenia : ogranicznik-regulator prędkości, reflektory bi-ksenonowe ze spryskiwaczami, tylne światła z diodami LED, system kontroli toru jazdy (ESC), system zapobiegający blokadzie kół (ABS), elektroniczny system wspomagania nagłego hamowania z funkcją wstępnego zwiększenia ciśnienia w układzie prefill, automatyczny hamulec postojowy, wycieraczki i automatycznie włączane światła, podgrzewane lusterka boczne z pamięcią ustawienia oraz elektrochromatyczne lusterko wsteczne.
- Komfort: elektrycznie regulowane, podgrzewane siedzenia, pamięć ustawienia siedzenia kierowcy i lusterek wstecznych, automatyczna dwustrefowa klimatyzacja z trzema trybami działania, karta Renault hands free, podświetlane lusterka w osłonach przeciwsłonecznych, 2 lampki punktowe z przodu, zagłówki przednie o regulowanej wysokości i kącie pochylenia, 2 gniazda do akcesoriów w konsoli centralnej (z przodu i z tyłu).
- Bezpieczeństwo: 6 poduszek powietrznych, w tym dwukomorowe poduszki z dwoma poziomami ciśnienia, chroniące klatkę piersiową i miednicę osób siedzących z przodu, dwoma czujnikami zderzenia; system mocowania fotelików dla dzieci Isofix® na dwóch tylnych miejscach.

Renault Laguna Coupe Monaco GP jest dostępne w Polsce w cenie 133 500 PLN.

Zdjęcia Laguny Monaco GP na naszym fotoblogu.

Źródło: Renault