Robert Kubica spełni swoje marzenie w Poznaniu

Robert Kubica spełni swoje marzenie w Poznaniu10.06.2010
Już 17 lipca tego roku, podczas N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW, po raz pierwszy w Polsce samochód Formuły 1 zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności na torze wyścigowym. Bolid Renault F1 Team poprowadzi na Torze Poznań ...

...jedyny Polak w Formule 1 – Robert Kubica. Tor wyścigowy w Poznaniu zamieni się na jeden dzień w miasteczko sportów motorowych.

"Jazda bolidem Formuły 1 po torze w Polsce to spełnienie jednego z moich marzeń. Nie ma Grand Prix w Polsce, ale to co wydarzy się w Poznaniu, będzie tak bliskie tym wrażeniom jak jest to możliwe. Cieszę się na spotkanie z fanami. Będzie to okazja, żeby zobaczyć samochód F1 z bliska, a ja postaram się pokazać wszystkim, jak niezwykłe są te maszyny." – mówi Robert Kubica.

"Bolid Formuły 1 będzie jeździł po torze o długości ponad 4000 m, to więcej niż wynosi np. długość toru ulicznego w Monte Carlo. Świat Formuły 1 z bliska i spotkanie z jednym z najlepszych kierowców F1. Nie ma chyba nic bardziej ekscytującego dla fanów tego sportu." – dodaje Agata Szczech z Renault Polska.

W programie przewidziano między innymi:
- przejazd bolidu Renault F1 Team
- przejazd bolidu Formuły Renault 2.0
- przejazd Megane Trophy
- prezentacje sportowych modeli Renault
- pit stop, czyli zmiana opon na czas, a także symulatory F1, konkursy i wiele innych atrakcji.

Miasteczko F1 zajmie powierzchnię prawie 50 tys. m². Wstęp wolny!

N-GINE Renault F1 Team Show
Miejsce: Poznań, Tor Poznań
Data: 17 lipca 2010 r.
Godziny: 9.00 – 18.00
Organizator: Renault Polska

Źródło: Renault